Policjanci i SOK kontrolują przejazdy kolejowe

31 sierpnia 2018 10:35. Źródło: KMP w Wałbrzychu. fot. użyczona / KMP w Wałbrzychu

Tematy: 


W ramach trwającej akcji „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko” od rana na terenie Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei przeprowadzają działania pod nazwą „Bezpieczny przejazd”. Akcja ma na celu eliminowanie negatywnych zachowań u pieszych oraz kierujących podczas korzystania ze strzeżonych oraz niestrzeżonych przejazdów kolejowych, a także z tzw. „dzikich przejść”.

Od godzin porannych funkcjonariusze nadzorują przejazdy kolejowe. Najszerszymi działaniami objęty został przejazd przy ul. Żeromskiego w Wałbrzychu, gdzie odbywa się największy ruchu pieszy i kołowy. Mundurowi rozdają mieszkańcom między innymi ulotki promujące akcję z przepisami w tym zakresie.

Policja przypomina, że nieostrożny wjazd oraz wejście na przejazd kolejowo-drogowy może zakończyć się wypadkiem, nawet ze skutkiem śmiertelnym. Dlatego ważne jest, aby każdy kierujący przy przejeżdżaniu przez torowisko zachował szczególną ostrożność, a w przy dojeżdżaniu do przejazdu kolejowego bez zapór zastosował się do znaku „STOP”, jeżeli znak taki ustawiony jest przy na drodze.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 31 sierpnia 2018 10:35
`