Dodano: 14 lutego 2021 19:48

Policja zatrzymała podpalacza ze Szczawna-Zdroju

Tematy: 


Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o podpalenie radiowozu straży miejskiej w Szczawnie-Zdroju – wynika z nieoficjalnych informacji, do jakich dotarł  nasz reporter.

Dziś około godziny 17 policjanci Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mężczyznę w wieku około 35 lat, mieszkańca Szczawna-Zdroju, podejrzanego o podpalenie zaparkowanego pod ratuszem w Szczawnie radiowozu Straży Miejskiej – wynika z naszych wciąż nieoficjalnych informacji. Pomóc w tym miało nagranie z monitoringu miejskiego, który zarejestrował całe zdarzenie.

Do zdarzenia doszło zaledwie kilkanaście minut po godzinie 15, już po zakończeniu pracy strażników. O palącym się radiowozie straż pożarną poinformował jeden z mieszkańców. Doszczętnie spłonęła przednia część samochodu, z komorą silnika. Ponieważ tak parking przed ratuszem jak i część centrum miasta pozostaje objęta monitoringiem miejskim, policja ustaliła rysopis mężczyzny podejrzanego o dokonanie podpalenia. Po trwających nieco ponad 2 godziny poszukiwaniach mężczyznę udało się zatrzymać.

Spalony samochód straży miejskiej. fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Zobacz także

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015