Policja zatrzymała mężczyznę, który groził śmiercią prezydentowi Szełemejowi

26 lipca 2022 10:01. Screen facebook.com

Tematy: 


Wałbrzyscy policjanci kryminalni zatrzymali mężczyznę, który groził śmiercią prezydentowi Wałbrzycha. Mężczyzna został, decyzją sądu, aresztowany na 2 miesiące.

Filmy nagrywane przez mężczyznę, w których groził prezydentowi Szełemejowi pojawiły się w sieci dwa tygodnie temu. 26-latek w wulgarnych słowach wyrażał się o prezydencie miasta, groził mu w nich pozbawieniem życia. Groźby zostały wzięte bardzo poważne. W Ratuszu wprowadzono dodatkowe  środki bezpieczeństwa, a zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożono na policję.

– Ponieważ mężczyzna nie krył swojej tożsamości, wałbrzyscy policjanci kryminalni nie mieli kłopotów z ustaleniem jego miejsca zamieszkania. Został zatrzymany wczesnym rankiem kilka dni temu. – powiedział Marcin Świeży, rzecznik Wałbrzyskiej policji.

REKLAMA

Po przesłuchaniu mężczyzny, w obawie o bezpieczeństwo prezydenta Szełemeja, policja wystąpiła z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Wałbrzychu o  zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku, skierował też mężczyznę na badania psychiatryczne.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 26 lipca 2022 10:01
`