Policja zamknęła DK35 w Świebodzicach. Wałbrzych został odcięty

8 lutego 2021 09:20. Fot. Czytelnik

Tematy: 


Policja zdecydowała się zamknąć dla kierowców wjazd do Wałbrzycha przez DK35. Jadący na południe kierowcy są zawracani. Utrudnienia potrwać mają do czasu usunięcia zatoru na ulicy Wrocławskiej w Wałbrzychu.

W tej chwili sytuacja na drogach w Wałbrzychu jest po prostu dramatyczna. Kłopoty kierowców zaczynają się już w Świebodzicach, gdzie policja zamknęła wjazd do Wałbrzycha przez DK35. To właśnie droga krajowa przechodzi płynnie w ulicę Wrocławską, która w tym momencie jest całkowicie zablokowana. Ruch utrudniają przede wszystkim stojące co kilkaset metrów samochody ciężarowe. Dalej nie jest lepiej. Auta na ulicy Armii Krajowej i Kolejowej, będącej naturalnym przedłużeniem ulicy Wrocławskiej poruszają się w żółwim tempie. 

To wszystko spowodowało paraliż na DK35 gdzie samochody stoją wzdłuż wjazdu do miasta na tak zwanych górkach świebodzickich. Stąd decyzja policji o zablokowaniu wjazdu do miasta. 

—–

Aktualizacja / Według informacji od rzecznika wałbrzyskiej policji wjazd do Wałbrzycha został odblokowany, jednak  policjanci pozostali na posterunku i w razie zwiększających się utrudnień mogą ponownie zamknąć DK35

TiRy blokujące ulicę Wrocławską. fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Dodano: 8 lutego 2021 09:20
Pozostałe informacje
© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015