Policja zabrała dzieci pijanym rodzicom

29 marca 2022 13:21. Puste butelki po alkoholu.

Tematy: 


Sąd rodzinny zadecyduje o losie dwójki dzieci, jakie zostały odebrane spod opieki kompletnie pijanych rodziców. Do dwóch takich zdarzeń doszło w ciągu tylko jednego dnia.

Do placówki opiekuńczej trafił 5-letni chłopiec, którymi opiekowali się kompletnie pijani rodzice w Kłodzku. Kiedy zawiadomieni o tym fakcie policjanci przybyli na miejsce, ojciec dzieci miał 2, a matka 2,2 promila alkoholu we krwi. Po całym mieszkaniu walać się miały puste butelki po alkoholu. Drugie zdarzenie miało miejsce tuż obok, w Nowej Rudzie. Tam 39-letnia matka była tak pijana, że nie mogła ustać na nogach. W łóżeczku płakała jej 4-miesięczna córka. Kobieta została zatrzymana, a dzieckiem zaopiekowała się rodzina. O zdarzeniach został poinformowany sąd rodzinny, który podejmie decyzję w sprawie dalszej opieki nad dziećmi.  Policja podkreśla, że nieodpowiedzialność rodziców często bywa przyczyną dramatu, jaki przeżywa ich dziecko.

– Najmłodsi nie potrafią się sami obronić przed zagrożeniami, na jakie wystawiają je lekkomyślni i nieodpowiedzialni opiekunowie. Dlatego tak ważne jest to, by osoby będące świadkami krzywdy, jaka dzieje się dziecku, reagowały. Jeden telefon – nawet anonimowy – wykonany pod numer alarmowy 112, może realnie przyczynić się do poprawy sytuacji, w jakiej znajduje się maluch, a nawet ocalić jego życie i zdrowie. – mówią policjanci

REKLAMA

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 marca 2022 13:21
`