Dodano: 27 stycznia 2021 08:33

Policja szuka nowych funkcjonariuszy. Tylko w Wałbrzychu 26 wakatów

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Policja poszukuje chętnych do pracy. Tylko w komendzie miejskiej policji w Wałbrzychu jest do obsadzenia aż 26 wakatów. Co trzeba zrobić, żeby zostać policjantem  i jakie z tego są korzyści  aspirant Agnieszkę Głowacką-Kijek pytał  nasz reporter Jacek Zych:

Przede wszystkim trzeba wypełnić i złożyć dostępny w komendzie Miejskiej Policji kwestionariusz. Potem czekać na dzień rekrutacji – najbliższy odbędzie się 23 lutego. Rano stawić się w komendzie i , jak mówią policjanci – machina rusza:

– Będą testy sprawnościowe, następnie test psychologiczny, tak  zwany multiselect i rozmowa z  psychologiem. Na samym końcu rozmowa kwalifikacyjna z funkcjonariuszami policji. Wszystko to odbywa się w Komendzie Wojewódzkiej we Wrocławiu. Na  samym końcu jest komisja lekarska, która również odbywa się we Wrocławiu. 

REKLAMA

Wszystkie testy zajmą około miesiąca. Na początku służby osoby które pomyślnie przejdą proces rekrutacyjny skierowane zostaną na trzymiesięczne szkolenie. Następne 3 lata każdy funkcjonariusz spędzi w wydziale prewencji patrolując ulice. Już od pierwszych dni służby nowo przyjętym policjantom przysługuje wysokie uposażenie.   

– Taki początkujący funkcjonariusz, który nie ukończył jeszcze 26 lat po  ukończeniu tego trzymiesięcznego szkolenia będzie zarabiał na rękę 4200 złotych. 

Do policji zgłaszają się nie tylko osoby młode. Kuszeni wysokimi zarobkami i stabilną pracą do  służby trafiają nawet osoby po 40 roku życia. 

Fotografia archiwalna. Wałbrzyscy policjanci. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fotografia archiwalna. Wałbrzyscy policjanci. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fotografia archiwalna. Wałbrzyscy policjanci. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także