Dodano: 29 grudnia 2023 14:09

Policja podała szczegóły zdarzenia na Podzamczu. Kolejny raz wina kierowcy-seniora

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wałbrzyska policja podała szczegóły dotyczące zdarzenia na Podzamczu. Na ulicy Podwale po zderzeniu dwóch aut jeden z samochodów dachował. Po raz kolejny jako pierwsi informowaliśmy o zdarzeniu i utrudnieniach w ruchu dzięki informacji przekazanej nam przez czytelników.

Według informacji wałbrzyskiej policji sprawcą zdarzenia był 67-letni kierowca, który wyjeżdżał z ulicy Palisadowej. Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z jadącym prawidłowo aleją Podwale drugim samochodem. Uderzenie było na tyle silne, że samochód seniora, odbity od krawężnika, wylądował na dachu. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 1,5 tysiąca złotych.

To kolejne w ciągu dwóch dni zdarzenie, którego sprawcą był kierowca-senior. Wczoraj rano kierujący autobusem 60-latek zagapił się, zjechał na lewy pas jezdni i na wysokości skrzyżowania ulic Armii Krajowej i 11-listopada zderzył się z jadącym z naprzeciwka autem osobowym. Zdaniem policji tylko wyjątkowemu szczęściu należy przypisać fakt, że jego kierowca zdążył wykonać manewr i nie doszło do zderzenia czołowego. Skutki wypadku mogłyby być o wiele poważniejsze niż 5-tysięczny mandat i 10 punktów karnych.

REKLAMA

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot.użyczone czytelnik

fot.użyczone czytelnik

fot.użyczone czytelnik

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także