Policja ostrzega: oszuści wyłudzają pieniądze na Blik

31 lipca 2019 19:00. Aplikacja BLIK na telefonie komórkowym. Fot. ilustracyjna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Przestępcy przez wykradzione dane do profilu społecznościowego mieszkanki Wałbrzycha próbowali wyłudzić pieniądze. Tym razem im się nie udało.

Do zdarzenia doszło przedwczoraj wieczorem. Złodzieje wykradli dane dostępowe do  konta w portalu społecznościowym  i za jego pośrednictwem wysłali wiadomość do kilkuset znajomych wałbrzyszanki. W wiadomości poprosili o szybką pomoc finansową i o przekazanie kodu do BLIK – usługi płatności mobilnej.  Na szczęście tym razem nikt nie przekazał danych i wyłudzenie nie udało się. Należy jednak uważać na tego typy próby oszustwa.

Metoda na BLIK polega na tym, że oszuści przejmują kontrolę nad kontem w portalach społecznościowych i wykorzystują je jako sidła. Następnie rozsyłają wiadomości do znajomych ofiary z prośbą o podanie kodu BLIK. Najczęściej piszą, że stoją przy kasie i chcą zapłacić za zakupy a ich karta przestała działać lub proszą o szybką pożyczkę na zakupy przez internet i obiecują oddać pieniądze następnego dnia. W ten sposób można stracić nawet kilka tysięcy złotych.

REKLAMA

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 31 lipca 2019 19:00
`