Policja będzie ochraniała prezydenta Wałbrzycha. Samorządowiec ma być chroniony całą dobę

6 maja 2021 14:45.

Tematy: 


Roman Szełemej otrzyma całodobową ochronę policji, taką, jak wynika z naszych nieoficjalnych ustaleń, odpowiedź na wczorajszy wniosek w tej sprawie otrzymał wałbrzyski magistrat. Przypomnijmy, o ochronę urząd wnioskową w związku z groźbami, które kierowano pod adresem samorządowca po przyjęciu przez wałbrzyskich radnych uchwały wprowadzającej obowiązek szczepień przeciw COVID-19.

Prezydent Wałbrzycha może liczyć na całodobowa ochronę policji, ustalili reporterzy Dziennika Wałbrzych. Przypomnijmy, wczoraj magistrat zwrócił się o taką ochronę w związku z groźbami, które w ostatnim czasie trafiały do włodarza i urzędu miejskiego.

Fala hejtu w internecie i maili z pogróżkami pojawiły się po tym, jak miejscy radni podjęli decyzję o wprowadzeniu na terenie miasta obowiązku szczepień przeciw COVID-19 dla wszystkich pełnoletnich mieszkańców i osób pracujących na terenie miasta.

REKLAMA

Przeciwnicy pomysłu nie ograniczyli się jednak tylko do wysyłania elektronicznych wiadomości czy komentowania oficjalnego profilu prezydenta. W miniony poniedziałek ponad sto osób protestowało przed domem Romana Szełemeja.

W sprawie gróźb kierowanych pod adresem samorządowca i miejskich urzędników w Wałbrzychu magistrat złożył także doniesienie na policję.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 maja 2021 14:45
`