Dodano: 29 listopada 2023 09:45

Policja apeluje, jest ślisko, mamy zimową aurę- noga z gazu. Tylko wczoraj doszło do szesnastu zdarzeń drogowych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Od kilku dni mamy zimową aurę, warunki na drogach są trudne. Tylko wczoraj doszło do szesnastu zdarzeń drogowych, gdzie interweniowała policja.

Ponownie apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zasad bezpieczeństwa na drogach. Od kilku dni mamy już zimową aurę, jest bardzo ślisko na ulicach naszego miasta i powiatu wałbrzyskiego, dlatego bardzo ważne jest, aby nie przekraczać dozwolonej przepisami prędkości oraz dostosować ją do warunków panujących na jezdni. Łącznie wczoraj na naszych drogach doszło do szesnastu, na szczęście niegroźnych w skutkach kolizji drogowych, a dzisiaj o poranku policjanci odnotowali na razie jedno tego typu zdarzenie –  informuje Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Spośród kilkunastu odnotowanych wczoraj zdarzeń, do tego najpoważniej wyglądającego doszło na ul. Świdnickiej. Mężczyzna uderzył bokiem w latarnię uliczną, uszkadzając również zaparkowany samochód.

REKLAMA

Jak informuje policja 22-latek nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i z niegroźnymi obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Prowadzony przez niego samochód osobowy już przed zdarzeniem był, niesprawny technicznie. Mężczyzna został ukarany za dwa wykroczenia drogowe mandatami karnymi w kwocie 3 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali także dowód rejestracyjny pojazdu.

Niestety, pomimo cyklicznie prowadzonych działań profilaktycznych, informacyjnych i prewencyjno-kontrolnych oraz praktycznie codziennych apeli wałbrzyskich policjantów ruchu drogowego, mamy kolejne przypadki zdarzeń drogowych, w których kierujący nie dostosowali prędkości do panujących warunków na drodze. Funkcjonariusze apelują po raz kolejny do osób przemieszczających się pojazdami o zachowanie ostrożności i stosowanie się do przepisów Kodeksu drogowego – podkreślają policjanci.

Podczas zimowych warunków musimy spodziewać się, że jest bardzo ślisko na drogach, dlatego apelujemy po raz kolejny do osób prowadzących różnego typu pojazdy o dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze i nieprzekraczanie tej dozwolonej przepisami.

Pamiętajmy również o właściwym wyprzedzaniu innych pojazdów. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu– czytamy na stronie wałbrzyskiej policji

Dziś rano doszło, jak do tej pory, do jedno groźnie wyglądające zdarzenie drogowe w Boguszowie-Gorcach. 38-latek, również z powodu niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze, stracił panowanie nad samochodem i zjechał na pobocze. W tym przypadku policjanci byli bardziej wyrozumiali i ukarali mężczyznę mandatem karnym w kwocie 100 złotych oraz odebrali dowód rejestracyjny pojazdu za uszkodzenia.

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także