Policja apeluje: Informujcie nas o przestępstwach drogowych

22 listopada 2022 07:04. Policjanci drogówki fot. ilustracyjne / Jacek Zych

Tematy: 


Kolejnego kierowcę z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymali wałbrzyscy policjanci. Mężczyzna został zatrzymany w niedzielę popołudniu w Szczawnie-Zdroju na ulicy Kolejowej. 45 latek miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W związku z tym zdarzeniem policja przypomina o karach jakie mogą spotkać kierowców. Apeluje również do mieszkańców Wałbrzycha o przekazywanie informacji o przestępstwach drogowych. Te mają pomóc w wyeliminowaniu ich z wałbrzyskich ulic.

Policjanci przypominają, że w przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Mówimy stanowcze nie wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i zapowiadamy codzienne działania mające na celu eliminowanie z dróg przestępców „za kółkiem”– informuje wałbrzyska policja.

45-latek, którego ostatnio zatrzymano jechał samochodem choć nie miał prawa jazdy. Mężczyznę zatrzymano na ulicy Kolejowej w Szczawnie-Zdroju. Zakaz kierowania w ubiegłym roku wydał mu Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 listopada 2022 07:04
`