Dodano: 25 marca 2023 10:04

Polana Jakuszycka. Dolnośląskie Centrum Sportu z prestiżową nagrodą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł powierzony

Tematy: 


Dolnośląskie Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej otrzymało nagrodę podczas warszawskiej Gali Sport Biznes Polska 2022. Obiekt zwyciężył w kategorii Najlepszy ośrodek sportowy.

– Dolnośląskie Centrum Sportu to najnowocześniejszy ośrodek tego typu w Polsce, ale i w Europie. Pięknie położony w Górach Izerskich, jest przeznaczony nie tylko dla profesjonalnie trenujących biathlonistów, ale też dla wszystkich turystów, szczególnie amatorów sportów zimowych. To miejsce tworzą wspaniali ludzie, którzy budują taką atmosferę, że chce się tam wracać – mówi marszałek Tymoteusz Myrda.

Otwarte we wrześniu 2022 roku Dolnośląskie Centrum Sportu cieszy się dużą popularnością wśród turystów, dzięki czemu obiekt miał pełne obłożenie przez cały sezon zimowy. Od początku jego funkcjonowania odbyło się tu już 11 imprez sportowych rangi mistrzowskiej. Na miejscu trenują zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, a wśród nich młodzież i dzieci, które korzystają z dostępnych na miejscu strzelnicy czy basenu w ramach zajęć edukacyjnych. DCS zrzesza również młodych sportowców. W ramach utworzonej niedawno grupy #Team Polana najbardziej utalentowane osoby mogą przygotowywać się do zawodów sportowych na terenie Centrum bezpłatnie. Teraz obiekt doceniono podczas prestiżowej gali Sport Biznes Polska 2022. Nagrodę dla DCS-u odebrał Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

REKLAMA

–  W sporcie, żeby osiągnąć sukces czasami trzeba długo czekać i ciężko pracować. Polana Jakuszycka długo czekała na ukończenie, ale liczba nagród – w tym dzisiejsza – pokazuje, że ten wysiłek był tego wart. Dziś oczy sportowej Polski zwrócone są na Dolny Śląsk – dodaje Krzysztof Maj członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Podczas gali w warszawskim hotelu Hilton zostały przyznane statuetki w 16 kategoriach. Dużym wyróżnieniem była również nagroda dla najlepszego samorządu sportowego, którą otrzymało dolnośląskie miasto Lubin. Nagrodę w tej kategorii wręczał Krzysztof Maj, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Źródło / Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Źródło / Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Źródło / Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Źródło / Urząd Marszałkowski Województwa Donośląskiego

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł powierzony

To jest artykuł powierzony nadeslany przez naszego partnera. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Zobacz także