Dodano: 4 marca 2022 10:39

Pół tysiąca uchodźców jest już w Wałbrzychu. Jadą kolejni. Urząd apeluje by się rejestrowali

To szacunkowe dane, przyznaje prezydent Wałbrzycha. Roman Szełemej dodaje, że dwieście osób jest pod opieką miasta. Pozostali znaleźli schronienie w prywatnych mieszkaniach czy w miejscach, które zorganizowali wałbrzyscy przedsiębiorcy. Miasto apeluje, aby uchodźcy rejestrowali w urzędzie swój przyjazd.

Apeluję, aby wszystkie osoby, które z powodu wojny w Ukrainie znalazły się w Wałbrzychu, rejestrowały swój przyjazd i pobyt w naszym mieście w punkcie, który jest dedykowany temu, aby pomagać wszystkich uchodźcom – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Specjalny punk przygotowano w Wałbrzychu przy ulicy Kilińskiego w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Co ważne, miasto nie prowadzi już w tym miejscu zbiórki  darów dla Ukraińców.

Tam już nie zbieramy darów. Koncentrujemy się tam na pomocy uchodźcom organizacyjnej, pomocy ze znalezieniem miejsca noclegowego, pracy, opieki nad dziećmi – dodaje Szełemej.

Zbiórki darów w ramach pomocy humanitarnej wciąż jednak trwają. Potrzebne są w tej chwili przede wszystkim produkty spożywcze o długim terminie ważności, środki opatrunkowe czy środki higieniczne.

Zbiórki prowadzone są w szkołach czy magistracie.

fot. https://www.facebook.com/walbrzychmojemiasto

fot. https://www.facebook.com/walbrzychmojemiasto

fot. https://www.facebook.com/walbrzychmojemiasto

fot. https://www.facebook.com/walbrzychmojemiasto

Zobacz także