Dodano: 4 stycznia 2023 13:29

Pół tysiąca nowych mieszkańców w Szczawnie-Zdroju? Władze mówią, że to możliwe. Zamieszkają w magicznym miejscu

Tematy: 


Nawet o pół tysiąca nowych mieszkańców, w ciągu najbliższych kilku lat, może wzrosnąć liczba ludności zaledwie 5-tysiącznego Szczawna-Zdroju. To prawdziwa rewolucja w niewielkim uzdrowisku. Nowi mieszkańcy to przede wszystkim potencjalni nabywcy aż 180 działek mieszkaniowych jakie gmina wystawia na sprzedaż pod budownictwo jednorodzinne. To niespotykana dotąd w Szczawnie-Zdroju ilość zbywanych gruntów.  Roboczo nazwano ten teren Osiedlem Zdrojowym.

Żeby się kojarzyło właśnie z urokami, a więc krajobraz jest, teren jest przepięknie położony pomiędzy ulicami Adama Mickiewicza, a ulicą Szczawieńską. – wyjaśnia burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk

Nowi mieszkańcy to przede wszystkim próba odmłodzenia  uzdrowiska, w którym dziś mieszka więcej seniorów niż młodych ludzi. To także większe wpływy do budżetu i pieniądze z podatków, niezbędne do realizacji miejskich inwestycji.

– Wtedy mamy więcej możliwości uatrakcyjniania Szczawna-Zdroju, poprzez realizację różnego rodzaju ciekawych obiektów, takich jak choćby ta wieża, którą do dziś odwiedziło prawie 200 tysięcy osób. – dodaje burmistrz Fedoruk.

Rada miejska Szczawna-Zdroju podjęła też uchwałę o rozpoczęciu prac projektowych przy budowie komunalnych, wielorodzinnych bloków mieszkaniowych. Na to jednak w mieście, które jest w trakcie realizacji wartej ponad 24 miliony złotych budowy nowej szkoły, po prostu nie ma dziś pieniędzy.

Teren pod Osiedle Zdrojowe w Szczawnie-Zdroju. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Wieża widokowa na wzgórzu Gedymina w Szczawnie-Zdroju. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Wieża widokowa na wzgórzu Gedymina w Szczawnie-Zdroju. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Szczawno- Zdrój wieża widokowa na Gedymina fot. A. Pisarska/ Dziennik Walbrzych

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Zobacz także