Dodano: 4 stycznia 2023 13:29

Pół tysiąca nowych mieszkańców w Szczawnie-Zdroju? Władze mówią, że to możliwe. Zamieszkają w magicznym miejscu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Nawet o pół tysiąca nowych mieszkańców, w ciągu najbliższych kilku lat, może wzrosnąć liczba ludności zaledwie 5-tysiącznego Szczawna-Zdroju. To prawdziwa rewolucja w niewielkim uzdrowisku. Nowi mieszkańcy to przede wszystkim potencjalni nabywcy aż 180 działek mieszkaniowych jakie gmina wystawia na sprzedaż pod budownictwo jednorodzinne. To niespotykana dotąd w Szczawnie-Zdroju ilość zbywanych gruntów.  Roboczo nazwano ten teren Osiedlem Zdrojowym.

Żeby się kojarzyło właśnie z urokami, a więc krajobraz jest, teren jest przepięknie położony pomiędzy ulicami Adama Mickiewicza, a ulicą Szczawieńską. – wyjaśnia burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk

Nowi mieszkańcy to przede wszystkim próba odmłodzenia  uzdrowiska, w którym dziś mieszka więcej seniorów niż młodych ludzi. To także większe wpływy do budżetu i pieniądze z podatków, niezbędne do realizacji miejskich inwestycji.

REKLAMA

– Wtedy mamy więcej możliwości uatrakcyjniania Szczawna-Zdroju, poprzez realizację różnego rodzaju ciekawych obiektów, takich jak choćby ta wieża, którą do dziś odwiedziło prawie 200 tysięcy osób. – dodaje burmistrz Fedoruk.

Rada miejska Szczawna-Zdroju podjęła też uchwałę o rozpoczęciu prac projektowych przy budowie komunalnych, wielorodzinnych bloków mieszkaniowych. Na to jednak w mieście, które jest w trakcie realizacji wartej ponad 24 miliony złotych budowy nowej szkoły, po prostu nie ma dziś pieniędzy.

Teren pod Osiedle Zdrojowe w Szczawnie-Zdroju. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Wieża widokowa na wzgórzu Gedymina w Szczawnie-Zdroju. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Wieża widokowa na wzgórzu Gedymina w Szczawnie-Zdroju. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Szczawno- Zdrój wieża widokowa na Gedymina fot. A. Pisarska/ Dziennik Walbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także