Dodano: 22 stycznia 2020 08:57

Pół tysiąca nowych miejsc pracy w wałbrzyskiej fabryce Toyoty

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


W ciągu najbliższych dwóch lat fabryka Toyoty w Wałbrzychu będzie wdrażać trzy nowe projekty związane z technologią hybrydową. W związku z tym w bieżącym roku planowane jest rozpoczęcie masowej rekrutacji ponad 500 nowych pracowników.

Fabryki Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach pozyskały w ostatnim czasie aż sześć projektów związanych z technologią hybrydową o łącznej wartości ponad 2 miliardy złotych. Trzy z nich dotyczą przyszłych planów fabryki Toyoty w Wałbrzychu. W 2021 zakład uruchomi dwie linie elektrycznej przekładni hybrydowej, a rok później silnika o pojemności 1,5 litra tworzących razem elektryczny zespół hybrydowy.

W związku z nowymi projektami już od jesieni ubiegłego roku Toyota prowadzi rekrutację do działu utrzymania ruchu osób z doświadczeniem jako automatycy, mechatronicy, elektrycy. To praca przeznaczona dla osób z minimum zawodowym wykształceniem i doświadczeniem. Część stanowisk przeznaczonych jest dla osób bezpośrednio po szkole technicznej, którzy mają wysoką wiedzę teoretyczną ale brakuje im praktyki.

REKLAMA

W przypadku pracowników produkcyjnych rekrutacja ruszy w drugiej połowie bieżącego roku i potrwa około dwóch lat. Toyota będzie szukać osób na wszystkie obszary produkcyjne czyli linie kuźni, odlewni, obróbkę mechaniczną, montaż oraz logistykę wewnętrzną.

Predyspozycje do pracy w Toyocie weryfikowane są podczas dnia rekrutacyjnego. Najważniejsze są zdolności manualne oraz chęć do rozwoju. W naszym centrum szkoleniowym uczymy nowych umiejętności i zawodu.”- podkreśla Magdalena Kaczmarek, manager działu kadr w Toyocie.

Hala hybryd w fabryce Toyoty w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Hala hybryd w fabryce Toyoty w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Hala hybryd w fabryce Toyoty w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także