Dodano: 22 września 2023 07:49

Pokochaj życie! Przed nami I Festiwal Uzależnieni od życia. Gościem specjalnym będzie Jerzy Górski

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


W poniedziałek i wtorek w Wałbrzychu zaplanowano pierwszą edycję wyjątkowego i unikatowego w skali regionu Festiwalu Uzależnieni od Życia! – Pojawią się osoby, którym udało się zachłysnąć życiem, w pozytywnym znaczeniu tego stwierdzenia, osób, którym udało się wyjść z uzależnienie, bezrobocia czy innej trudnej sytuacji życiowej – przyznają organizatorzy. Gościem specjalnym będzie Jerzy Górski, który pokonał swoje słabości i zdobył mistrzostwo świata w podwójnym Ironmanie.

To wyjątkowe i niecodzienne wydarzenie zaplanowano w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. W poniedziałek spotkania rozpoczną się o godzinie 11.oo i potrwają do 15.oo, drugi dzień festiwalu, we wtorek, rozpocznie się o godzinie 14.oo, a całe wydarzenie zakończy się o 18.oo.

Spotkanie ma niezwykle ważny cel społeczny – profilaktykę związaną z problemami alkoholowymi oraz z przeciwdziałaniem przemocy domowej. Zależy nam na pokazaniu i wyostrzeniu tego, co w życiu pozytywne, przedstawienie mieszkańcom Wałbrzycha sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach – przekonują organizatorzy.

REKLAMA

Gościem specjalny festiwalu będzie Jerzy Górski, mistrz świata w podwójnym Ironmanie z 1990 roku oraz bohater książki i filmu „Najlepszy”. Poprowadzi on rozmowę podsumowującą festiwal, udowodni i opowie o tym, jak słabość zamienić w wielką siłę. Historia mistrza udowadnia, że do szczęścia potrzebne są cele, że nie ma rzeczy niemożliwych, ogranicza nas jedynie brak wiary w siebie.

Spotkanie odbędzie się w auli głównej Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu – 26.09.2023 r. o godz. 17:00. Głównym Partnerem spotkania z Jerzym Górskim jest Fundacja Polska Fala.

Udział w festiwalu jest bezpłatny. Jego organizatorem jest Dział Profilaktyki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu, a głównym partnerem jest wspomiana już Fundacja Polska Fala.

Plakat MOPS Wałbrzych

Jerzy Górski fot. uzyczone

Jerzy Górski fot. uzyczone

Jerzy Górski fot. uzyczone

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także