Pojutrze rozpoczyna się 29. Festiwal Kwiatów i Sztuki w Zamku Książu. Podpowiadamy, jak nie ugrzęznąć w tłumie

27 kwietnia 2017 22:09. Wałbrzych. Festiwal Kwiatów w Zamku Książ. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Tradycyjnie już początek maja należy do Festiwalu Kwiatów i Sztuki. Znowu krajową 35. ciągnąć będą tłumy turystów, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniu. Ale jest sposób, by uniknąć korków i nerwów. Zwłaszcza, że pogoda wskazuje na to, że na parkingach może się pojawić mokry problem.

– Doświadczenie pokazuje, że wystarczy kilka dni deszczowych, a tereny, gdzie wyznaczone są parkingi, będą mokre – mówi prezes spółki zarządzającej Zamkiem, Rafał Wiernicki. – Jeśli się tak stanie, mogą być wyłączone z użytkowania. Dlatego tym bardziej warto skorzystać z darmowych dojazdów autobusami.

Przygotowane będą dwie trasy – linia 8 (funkcjonująca) i PK (dodatkowa). Przewidywanych jest nawet pięć kursów na godzinę. Będą one dostosowane do potrzeb. Dodatkowo z parkingu pod hipermarketem Auchan będzie co pół godziny autobus prywatnego przewoźnika oznaczony logo Festiwalu Kwiatów. Niestety, nie będą kursowały busy od strony Świebodzic, ponieważ jakość drogi w parku na to nie pozwala. Jeśli już skorzystamy z samochodów prywatnych i przeciśniemy się przez korek (w ubiegłym roku w ogonku stało się ponad godzinę), zostaniemy skierowani na parkingi na łąkach przy Stadzie Ogierów (kierowcy jadący od Świebodzic) i parking główny (kierowcy jadący od Wałbrzycha).

REKLAMA

Zarówno bilety autobusowe, jak i parkingi, są płatne. Tradycyjnie też o organizację ruchu zadba policja, a teren zabezpieczać będą straż pożarna i pogotowie. Władze Zamku Książ spodziewają się bowiem pobicia rekordu turystów.

– Pogoda sprzyja odwiedzinom – mówi prezes Rafał Wiernicki. – Dlatego szacujemy, że ludzie, którzy nie będą oddawać się grillowaniu, pojawią się u nas.

Organizatorzy zachęcają też do jeszcze innego ułatwienia sobie podczas Festiwalu Kwiatów i Sztuki. Chodzi o zakup biletów wstępu online. – Dzięki temu unikniemy kolejnej i nerwów – mówi prezes Wiernicki. Biletów nie trzeba drukować, można je mieć na komórce. Do 28 kwietnia można je kupić w atrakcyjnej cenie o 7 złotych niższej niż w kolejne dni. Normalnie zakupiony w kasie bilet wstępu będzie kosztował – 30 i 25 złotych.

Wałbrzych. Samochody zaparkowane nieopodal Zamku Książ podczas Festiwalu Kwiatów. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 kwietnia 2017 22:09
`