Pogrzeb 10-latki z Mrowin w sobotę. Podejrzany o zabójstwo trafił na trzy miesiące do aresztu

18 czerwca 2019 20:35. Doprowadzenie Jakuba A. do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. 16.06,2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 22-latek podejrzany o zabójstwo 10-latki z Mrowin – taką decyzję podjął dziś Sąd Rejonowy w Świdnicy. Zbrodnię mężczyzna przygotowywał od dłuższego czasu. Po zabójstwie próbował upozorować, że dziewczynkę skrzywdził pedofil. Pogrzeb Kristiny zaplanowano w sobotę, rodzina prosi by uczestnicy przyszli w białych i niebieskich ubraniach, bo były to ulubione kolory dziewczynki.

Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem z motywacji zasługującej na szczególne potępienie ze znieważeniem zwłok oraz zarzut podżegania wcześniej innej osoby do udziału w zabójstwie. Do obu zarzutów 22-latek przyznał się.

Do prokuratury w sobotę zgłosiła się osoba, którą 22-latek miał namawiać do zabójstwa dziewczynki, stąd druga część zarzutów. Wszystko wskazuje także na to, że mężczyzna do zbrodni przygotowywał się już od maja. Na dzień zabójstwa planował sobie alibi.

REKLAMA

Początkowo nie przyznawał się do zabójstwa a jedynie do podżegania do zabójstwa. W nocy z niedzieli na poniedziałek, po zatrzymaniu, w kilku miejscach przeprowadzono jednak wizje lokalne. W ich trakcie pojawiało się coraz więcej nieścisłości w alibi, wówczas mężczyzna przyznał się do zabójstwa.

Dziewczynka znała 22-latka. Ten często ją podwoził. Motywów morderstwa śledczy nie komentują. Przypomnijmy, wcześniej media informowały, że podejrzany był zazdrosny i uważał, że dziewczynka stoi na przeszkodzie jego związku z matką 10-latki.

Sąd decydując o areszcie uwzględnił argumenty prokuratury, wśród których była groźba wysokiej kary, obawy matactwa czy ukrywania się. Podejrzany w czasie posiedzenia aresztowego przyznał się do winy i potwierdził złożone wcześniej w prokuraturze wyjaśnienia. Mężczyźnie grozi kara więzienia do 25 lat lub nawet dożywocie.

Pogrzeb dziewczynki odbędzie się w sobotę na cmentarzu komunalnym w Żarowie. Na prośbę mamy dziewczynki władze gminy zwracają się do wszystkich, którzy będą uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu 10-latki, aby na pogrzeb nie przychodzili ubrani w czarnych kolorach. Zgodnie z wolą rodziny ubrania mogą być w kolorach białym i niebieskim, ulubionych kolorach zmarłej dziewczynki. Rodzina prosi także o białe kwiaty.

Władze gminy proszą także o uszanowanie uczuć i prywatności rodziny, a co za tym idzie, apelują o to by nie fotografować, filmować czy transmitować w internecie uroczystości.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 czerwca 2019 20:35
`