Pogoda na Sylwestra? To będzie ciepła noc!

31 grudnia 2021 14:31.

Nawet dziesięć stopni Celsjusza na plusie pokażą nad ranem w Nowy Rok termometry w Wałbrzychu. Stary rok pożegnamy z temperaturą w granicach od sześciu do ośmiu stopni. W pierwszych dniach stycznia wróci jednak do nas zima – przewiduje Krzysztof Michałek z Pogodnego Wałbrzycha.

To o tyle ewenement, że w tegorocznym styczniu, czyli w styczniu 2021, raz, dokładnie 22 stycznia temperatura przekroczyła 10 stopni Celsjusza i to było jeden, jedyny raz, aż praktycznie do końca lutego. W tym roku zaczynamy szybciej, jednak absolutnie nie jest to koniec zimy – przyznaje autor profilu Pogodny Wałbrzych na FB.

Sześć stopniu na plusie o północy to temperatura, które możemy się spodziewać niemal na pewno.

REKLAMA

Sylwestrowa noc ma być jednak dość wietrzna. Pojawią się także przelotne opady deszczu. Warto o tym pamiętać, szczególnie, gdy wybieramy się na nocny spacer w góry.

Kilkudniowa odwilż nie zapowiada jednak końca zimy. W grudniu po raz pierwszy od trzech lat średniodobowa temperatura wahała się poniżej zera – przyznaje Michałek. W styczniu możemy spodziewać się powrotu zimy.

Modele mówią o tym, że zima wróci do nas w środę i to z przytupem podobnym do tego z pierwszych dni stycznia tego roku. Spory mróz w ciągu dnia i kilka czy nawet kilkanaście centymetrów śniegu w górach – dodaje Krzysztof Michałek.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 31 grudnia 2021 14:31
`