Dodano: 6 marca 2022 12:33

Podziel się posiłkiem. Odpowiedź Andrzejówki i Harcówki na nasz apel o pomoc dla wolontariuszy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Pomagają tak jak mogą i na ile starcza im się. Sami o pomoc nie proszą, chociaż jej potrzebują – tak kilka dni temu pisaliśmy oo wolontariuszach pracujących przy zbiórce, sortowaniu i wysyłce darów dla Ukrainy w największym w regionie magazynie, jaki zorganizowano w jednej z hal przy ulicy Villardczyków w Wałbrzychu. Na odzew nie trzeba było długo czekać.

Od dwóch dni w Harcówce i Andrzejówce trwa akcja Podziel się posiłkiem. Zasada jest prosta. Płacąc rachunek – lub zwyczajnie odwiedzając któreś ze schronisk – można zadeklarować chęć ofiarowania posiłku dla wolontariuszy oraz kwotę, jaką się na to chce przeznaczyć. Nie kosztuje to dużo – jeden obiad kosztuje od 10 do 15 złotych. Kasjerka nabija na kasę deklarowaną kwotę i ilość posiłków:

– Pewnie, że wpłacają. Pytają i wpłacają. Niektórzy 15 złotych, ale są i tacy, którzy kupują po 10 obiadów na raz – opowiadają pracownicy Harcówki i pokazują przypięty na specjalnej tablicy paragon na 150 zł.

REKLAMA

ciepłe posiłki dla pracujących często po kilkanaście godzin wolontariuszy to jedna z dwóch najpilniejszych potrzeb. Druga to paliwo dla strażaków z OSP, którzy z całego powiatu zwożą dary. Ze  szkół, urzędów, bibliotek i wszystkich miejsc, które o to poproszą. Wyjeżdżają paliwo, które odkupują za własne pieniądze – samochody, które często wykorzystują do działań ratowniczych, muszą cały czas być w pełni zatankowane. I tu olbrzymia prośba do dużych firm transportowych o wsparcie właśnie w tym zakresie.

Akcja „podziel się posiłkiem”. Harcówka, Wałbrzych. Fot. Jacek Zych / Dziennik Walbrzych

Akcja „podziel się posiłkiem”. Harcówka, Wałbrzych. Fot. Jacek Zych / Dziennik Walbrzych

Akcja „podziel się posiłkiem”. Harcówka, Wałbrzych. Fot. Jacek Zych / Dziennik Walbrzych

Akcja „podziel się posiłkiem”. Andrzejówka, Rybnica Leśna. Fot. FB Andrzejówka

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także