Dodano: 6 marca 2022 12:33

Podziel się posiłkiem. Odpowiedź Andrzejówki i Harcówki na nasz apel o pomoc dla wolontariuszy

Tematy: 


Pomagają tak jak mogą i na ile starcza im się. Sami o pomoc nie proszą, chociaż jej potrzebują – tak kilka dni temu pisaliśmy oo wolontariuszach pracujących przy zbiórce, sortowaniu i wysyłce darów dla Ukrainy w największym w regionie magazynie, jaki zorganizowano w jednej z hal przy ulicy Villardczyków w Wałbrzychu. Na odzew nie trzeba było długo czekać.

Od dwóch dni w Harcówce i Andrzejówce trwa akcja Podziel się posiłkiem. Zasada jest prosta. Płacąc rachunek – lub zwyczajnie odwiedzając któreś ze schronisk – można zadeklarować chęć ofiarowania posiłku dla wolontariuszy oraz kwotę, jaką się na to chce przeznaczyć. Nie kosztuje to dużo – jeden obiad kosztuje od 10 do 15 złotych. Kasjerka nabija na kasę deklarowaną kwotę i ilość posiłków:

– Pewnie, że wpłacają. Pytają i wpłacają. Niektórzy 15 złotych, ale są i tacy, którzy kupują po 10 obiadów na raz – opowiadają pracownicy Harcówki i pokazują przypięty na specjalnej tablicy paragon na 150 zł.

ciepłe posiłki dla pracujących często po kilkanaście godzin wolontariuszy to jedna z dwóch najpilniejszych potrzeb. Druga to paliwo dla strażaków z OSP, którzy z całego powiatu zwożą dary. Ze  szkół, urzędów, bibliotek i wszystkich miejsc, które o to poproszą. Wyjeżdżają paliwo, które odkupują za własne pieniądze – samochody, które często wykorzystują do działań ratowniczych, muszą cały czas być w pełni zatankowane. I tu olbrzymia prośba do dużych firm transportowych o wsparcie właśnie w tym zakresie.

Akcja „podziel się posiłkiem”. Harcówka, Wałbrzych. Fot. Jacek Zych / Dziennik Walbrzych

Akcja „podziel się posiłkiem”. Harcówka, Wałbrzych. Fot. Jacek Zych / Dziennik Walbrzych

Akcja „podziel się posiłkiem”. Harcówka, Wałbrzych. Fot. Jacek Zych / Dziennik Walbrzych

Akcja „podziel się posiłkiem”. Andrzejówka, Rybnica Leśna. Fot. FB Andrzejówka

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Zobacz także