Dodano: 29 października 2021 11:52

Podzamcze. Chcesz posadzić drzewo i nadać mu imię? Możesz w najbliższą sobotę

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Chcesz zasadzić własne drzewo  na Podzamczu i nadać mu imię? Proszę bardzo. – W taki sposób członkowie wspólnoty samorządowej Podzamcze zapraszają mieszkańców do wspólnego sadzenia drzew pomiędzy ulicami Palisadową a Forteczną. Zapewniają drzewka i rękawiczki – wystarczy zabrać ze sobą szpadel i karteczkę z imieniem drzewa.

Dzięki pomocy Nadleśnictwa Świdnica samorządowcy pozyskali ponad 200 małych drzewek. Teren pod nie udostępniła Spółdzielnia Mieszkaniowa Podzamcze. Sadzenie rozpocznie się w sobotę ok godz. 11. Samorządowcy zapraszają wszystkich mieszkańców Podzamcza – seniorów, dorosłych i małe dzieci. Pogoda zachęca, wystarczy zabrać ze sobą szpadel do wkopania drzewka.

– Posadzimy 100 jodeł i 100 wiązów. Cieszymy się, że do współpracy udało nam się namówić leśników ze Świdnicy. Jeszcze bardziej z tego, że tak duży teren nie został przeznaczony pod budowę kolejnego domu, a zamieni się, już za kilka lat, w całkiem fajny park. – powiedział naszemu reporterowi Konrad Pełczyński z RWS Podzamcze.

REKLAMA

Fot. użyczone RWS Podzamcze

Fot. użyczone RWS Podzamcze

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także