Podwójny rocznik w szkołach. Potrzebny dodatkowy kurs „piątki” z Głuszycy i Jedliny-Zdroju do Wałbrzycha

7 września 2019 13:58. Od poniedziałku na ulice wyjedzie dodatkowy kurs "piątki" z Głuszycy przez Jedlinę-Zdrój do Wałbrzycha. fot. DAI /Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Uczniowie dojeżdżający z Głuszycy i Jedliny-Zdroju do szkół w Wałbrzychu nie mieszczą się w porannym autobusie. Sytuacja jest na tyle poważna, że gminy doszły do porozumienia w sprawie uruchomienia dodatkowego, porannego kursu linii numer 5. – To nieoczekiwane konsekwencje zmian w systemie oświaty – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Nagle okazało się, że te autobusy, które są w Jedlinie-Zdroju, Głuszycy i Wałbrzychu. Te kursy autobusowe, głównie wypełnione młodzieżą szkolną, okazało się, że podwójny rocznik ma takie przełożenie, że autobusy są po prostu przeładowane. Brakuje miejsca, dla uczniów z Głuszycy i Jedliny by dojechali na czas do szkół w Wałbrzychu – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Dodatkowy kurs „piątki” wyjedzie już w najbliższy poniedziałek. Autobusy będą wyjeżdżały z Głuszycy Górnej o 6.36, w Jedlinie-Zdroju na Placu Zwycięstwa pojawi się o 6.58. Samorządowcy zapewniają, że jeżeli to nie wystarczy, kolejne zmiany też są możliwe.

REKLAMA

Blisko sto nowych uczniów dojeżdża codziennie rano do wałbrzyskich szkół. Miałem sygnały od mieszkańców, że bardzo duża grupa młodzieży, w ogóle nie mieści się w autobusach i nie dojeżdża na czas – mówi Roman Głód, burmistrz Głuszycy.

Dzisiaj przez Jedlinę przejeżdża 26 kursów linii numer 5. Teraz będzie dodatkowy. Gmina Jedlina-Zdrój wydaje już na komunikację miejską blisko 200 tysięcy złotych – dodaje Leszek Orpel, burmistrz Jedliny-Zdroju.

Do wałbrzyskich urzędników docierają informacje, że przeładowane są niektóre linie autobusowe także w Wałbrzychu.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 września 2019 13:58
`