Podwójne Mistrzostwo Polski dla Bartłomieja Kwiatka

19 września 2017 06:30. Bartłomiej Kwiatek. Żródło: fot. Kwiatek Driving Team

Tematy: 


W miniony weekend na terenie Stada Ogierów w Bogusławicach, odbyły się podwójne Mistrzostwa Polski. Rozgrywane były dwie kategorie – zaprzęgów jednokonnych oraz historyczne, bo pierwsze od 26 lat (!) zaprzęgów czterokonnych. Ostatnie Mistrzostwa w tej zaprzęgowej „Formule 1” odbyły się w 1991 roku. Jako jedyny – do rywalizacji w obu kategoriach przystąpił zawodnik Stada Ogierów Książ oraz Ośrodka Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim – Bartłomiej Kwiatek.

W zaprzęgu jednokonnym zaprezentował śląskiej rasy ogiera Sonet – wraz z którym ostatecznie sięgnął po 12 w karierze złoty krążek Mistrzostw Polski Singli! Sonet to już 4 koń, z którym Kwiatek sięga po złoto – wcześniej były to: Eliot; Lokan i Niger.

W zaprzęgu czterokonnym zawodnik zaprezentował także śląskie rasy ogiery: Imbred; Drab; Rodos i Bazyli. Ta sama czwórka koni wywalczyła zimą brązowy medal Halowego Pucharu Polski Cavaliada 2016/17. Pierwsze po 26 latach Mistrzostwa Polski czwórek zostały zdominowane przez Bartłomieja Kwiatka, który zbliżył się o krok do realizacji dalszych planów związanych z zaprzęgiem czterokonnym – ten złoty medal jest bowiem dopiero początkiem zmagań w tej kategorii.

REKLAMA

Pierwsze raz w historii polskich zaprzęgów – jeden zawodnik mógł stanąć dwa razy na najwyższym stopniu podium i wyjechać do domu z dwoma medalami o złotym kolorze.
Spektakularny sukces na Mistrzostwach Polski w Bogusławicach, był dla Bartłomieja Kwiatka, wspaniałym zwieńczeniem sukcesu na otwartych zawodach w kategorii seniorów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 września 2017 06:30
`