Podszywał się pod CBŚP. Oszukał 80-latkę. Kobieta straciłą kilkanaście tysięcy złotych

8 kwietnia 2023 13:12. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

W Kamiennej Górze oszust podający się za funkcjonariusza CBŚP oszukał 80-letnią kobietę i skłonił ją do przekazania kilkunastu tysięcy złotych. Seniorka uwierzyła w kłamstwa oszusta, który powiedział jej, że jej oszczędności są zagrożone i musi wziąć udział w „policyjnej akcji”. Szybkie działanie świadków i policji z Kamiennej Góry i Wałbrzycha pozwoliło na powstrzymanie seniorki przed wypłaceniem dalszych środków.

Zdenerwowaną, starszą kobietę zauważyły inne mieszkanki Kamiennej Góry. Powiadomiły funkcjonariuszy, którzy ustalili, że na telefon stacjonarny seniorki zadzwonił oszust i zmanipulował ją, mówiąc o zagrożonych oszczędnościach i proponując udział w „policyjnej akcji”. Niestety, starsza kobieta uwierzyła w kłamstwa i zgodziła się przekazać rzekomemu policjantowi swoje pieniądze.

Policjanci z Kamiennej Góry szybko ustalili, w którym kierunku pojechała seniorka. Mundurowi z Wałbrzycha obserwowali najbardziej prawdopodobną drogę poruszania się kobiety i zatrzymali wskazany samochód. Okazało się, że seniorka zdążyła już przekazać kilkanaście tysięcy złotych oszustowi i kierowała się do kolejnego banku, aby wykonać następną wypłatę.

REKLAMA

Policji udało się powstrzymać 80-latkę od dalszych działań, co uchroniło ją przed utratą kolejnych kilkudziesięciu tysięcy złotych. Mundurowi apelują o ostrzeganie bliskich o sposobach wyłudzania pieniędzy oraz o reagowanie na niepokojące zdarzenia. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie żądają przekazania żadnych środków.

Policjanci prowadzą akcje informacyjne, które mają na celu ostrzeganie szczególnie seniorów przed przestępstwami na tzw. legendę. Mundurowi apelują o reagowanie na niepokojące sygnały od osób starszych, co może uchronić ich przed utratą oszczędności.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 kwietnia 2023 13:12
`