Dodano: 13 października 2023 20:53
Podsumowali kampanię wyborczą
Tematy: grzegorz macko renata wierzbicka sylwia bielawska wybory parlamentarne 2023
Grzegorz Macko i Renata Wierzbicka z Prawa i Sprawiedliwości oraz Sylwia Bielawska z Koalicji Obywatelskiej podsumowali dziś trwającą zaledwie nieco ponad 4 tygodnie kampanię wyborczą. W Wałbrzychu i powiecie to z pewnością Macko i Bielawska byli najbardziej aktywnymi i widocznymi, spośród wszystkich osób kandydujących w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Chociaż ich briefingi prasowe dzieliło ładnych kilka godzin, oboje w bardzo podobny osób podsumowali kampanię: była krótka, ale bardzo intensywna. Dużo spotkań z mieszkańcami, rozmowy nie tylko z pośrednictwem mediów, ale i osobiście, na ulicach, targowiskach, imprezach. Tysiące rozmów, tysiące uściśniętych dłoni.
Niewiele różnili się też, w ocenie nastrojów społecznych mówiąc, że mieszkańcy regionu oczekują stabilizacji i spokoju. W tym jednak miejscu skończył się zbiór wspólny stanowiska obu kandydatów.
Grzegorz Macko – (pierwszy w kolejności chronologicznej briefingów prasowych) uważa, że tylko kontynuacja rządów Mateusza Morawieckiego może zatrzymać fale podmywające państwo, znajdujące się dziś w wyjątkowo trudnych warunkach geopolitycznych.
Sylwia Bielawska zachęcała do udziału w wyborach, do zapoznania się z propozycjami kandydatów, przeczytnia ulotek, programów partii. Przede wszystkim jednak pójścia w niedzielę, 15 października, na wybory.
Najważniejszym głosem dzisiejszego dnia można jednak uznać to, co podczas briefingu prasowego powiedziała kandydująca do senatu Renata Wierzbicka.
– Wybory są 15 października – ale człowiek jest najważniejszy. Bez względu, jaki będzie wynik, bądźmy dalej ludzi i patrzmy na siebie jak na człowieka.
Cała trójka kandydatów podziękowała wolontariuszom zaangażowanym w kampanię za pomoc oraz mediom za relacjonowanie.

Grzegorz Macko i Renata Wierzbicka podsumowanie kampanii fot. A. pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Podsumowanie lampanii KO

Grzegorz Macko i Renata Wierzbicka podsumowanie kampanii fot. A. pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Podsumowanie lampanii KO

Grzegorz Macko i Renata Wierzbicka podsumowanie kampanii fot. A. pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Podsumowanie lampanii KO
Zobacz także
- Donald Tusk premierem. Przewodniczący PO zebrał 248 głosów poparcia
- Nadodrzanka w biało-żółtych barwach Kolei Dolnośląskich
- Świdnica. Pijany bezdomny podpalił kolegę. Mężczyzna zmarł
- Akcja GOPR w rejonie Śnieżnych Kotłów. Pomocy potrzebowało pięć osób
- Wałbrzych. Pobicie 16-latka. Napastnicy to dwaj jego rówieśnicy
- Więcej policji na drogach. Trwa akcja ,,Alkohol i narkotyki”
Najczęściej czytane
Szczawno-Zdrój. Wigilia w uzdrowiskowej spółce. Prezes podsumował rok
Tak ma przebiegać S5 z Sobótki do Bolkowa. GDDKiA wskazuje swój wybór
Od 10 grudnia pojedziemy Kolejami Dolnośląskimi do izerskiego kurortu
Świeradów-Zdrój po 27 latach znów na kolejowej mapie Polski
Potrącenie w Starych Bogaczowicach. Główna droga zablokowana