Podpisano umowę Mieszkanie Plus. Na Husarskiej powstanie kolejnych 215 mieszkań

5 czerwca 2017 18:13. Podpisanie umowy programu Mieszkanie+, dzięki której gmina Wałbrzych będzie mogła wybudować 215 nowych mieszkań przy ulicy Husarskiej. Fot. Arkadiusz Grudzień / UM Wałbrzych

Tematy: 


Sytuacja mieszkaniowa w Wałbrzychu wkrótce ulegnie polepszeniu – 5 czerwca br. doszło do podpisania umowy inwestycyjnej pomiędzy BGK Nieruchomości a Wałbrzychem w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Przy ulicy Husarskiej zostanie wybudowanych pięć sześcio- i siedmiokondygnacyjnych budynków wyposażonych w windy, w których znajdzie się 215 nowoczesnych mieszkań. Do dyspozycji przyszłych najemców będą oddane 157 zewnętrzne miejsca postojowe. Obecnie w Wałbrzychu na lokale z zasobu gminy czeka przeszło 3 tysiące rodzin, dlatego realizacja rządowego programu pozwoli ograniczyć lokalny deficyt mieszkaniowy.

– Dziękuję rządowi Rzeczpospolitej Polskiej, że wspiera Wałbrzych programem mieszkaniowym, który jest nam tak bardzo potrzebny. Chciałbym również podziękować lokalnym parlamentarzystom, wspierającym zabiegi władz miasta w tej sprawie. Liczę, że podobne pozytywne zakończenie będzie miała sprawa finansowania obwodnicy Wałbrzycha, na której budowę środki przyznało ministerstwo, o czym informował wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński w styczniu br.” – powiedział prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. „Możliwość współpracy z BGK Nieruchomości, oznaczająca dobry dla naszego miasta model finansowania, to ogromna szansa dla Wałbrzycha” – dodał.

Wałbrzych jest jednym z siedmiu miast, obok Wrocławia, Świdnicy, Oławy, Bielawy, Jawora i Głogowa, które zawarły porozumienia z BGK Nieruchomości, ale pierwszą na Dolnym Śląsku gminą, która podpisała warunkową umowę inwestycyjną.

REKLAMA

– +Mieszkanie Plus+ jest szansą, która pozwoli młodym śmiało patrzeć w przyszłość w najważniejszym dla nich momencie, wtedy, gdy chcą założyć rodzinę. Realizowany program rządu ma także inny wymiar; silnie prorozwojowy dla regionu, o sprawy którego Prawo i Sprawiedliwość skutecznie zabiega powiedział obecny na uroczystości poseł ziemi wałbrzyskiej Michał Dworczyk. „Z tych dwóch powodów cieszę się, że skorzystają z niego mieszkańcy Wałbrzycha” – dodał.

BGK Nieruchomości zarządza funduszem odpowiedzialnym za część komercyjną programu „Mieszkanie Plus”, będącego częścią Narodowego Programu Mieszkaniowego (NPM). Komercyjny fragment programu zakłada budowę dostępnych cenowo mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności. Program pozwoli na efektywne wykorzystanie nieużywanych dziś gruntów, będących w posiadaniu m.in. Skarbu Państwa i spółek z jego udziałem, jak również samorządów i inwestorów prywatnych. Budowa pierwszych mieszkań ruszyła w grudniu ub. r. w Białej Podlaskiej i Jarocinie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 5 czerwca 2017 18:13
`