Podejrzenie podłożenia ładunku wybuchowego. Policja ewakuowała mieszkańców

24 października 2018 09:05. Podejrzenie podłożenia ładunku wybuchowego w Kamiennej Górze. fot. użyczona

Tematy: 


W związku podejrzeniem podłożenia ładunku wybuchowego kamiennogórska policja ewakuowała dziś w nocy kilkudziesięciu mieszkańców kamienicy przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie w Kamiennej Górze. Na miejsce przyjechali saperzy, którzy podjęli ładunek.

Przed północą niezidentyfikowana osoba podrzuciła pod drzwi jednego z mieszkańców (nieoficjlnie: funkcjonariusza publicznego – policja nie ujawnia zajmowanego stanowiska) przedmiot przypominający ładunek wybuchowy. Zawiadomiona o fakcie policja zabezpieczyła miejsce zdarzenia. Policjanci podjęli decyzję o ewakuacji mieszkańców kamienicy. Na miejsce zadysponowano policyjny, antyterrorystyczny oddział saperów z Wrocławia, straż pożarną i pogotowie.

Obecni na miejscu energetycy i gazownicy odcięli media.

REKLAMA

Mieszkania opuściło w sumie około dwudziestu osób, które zimną, wietrzną i deszczową noc spędziły na klatkach schodowych okolicznych domów, w samochodach lub w miejscu przygotowanym przez powołany sztab kryzysowy.

Antyterroryści sprawdzili ładunek pod kątem pirotechnicznym oceniając, że nie stanowi on niebezpieczeństwa. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy miał nim być hydrauliczny trójnik, do którego taśmą doczepiono sekundnik i kilka przewodów elektrycznych. Został on zabezpieczony przez kamiennogórskich policjantów jako dowód w sprawie.

Nad ranem mieszkańcy powrócili do swoich domów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 października 2018 09:05
`