Podejrzenie koronawirusa w podstawówce w Świdnicy? Uczeń, który spędził ferie za granicą źle się czuje

6 marca 2020 11:30. fot. ilustracyjne / pixabay.com

Tematy: 


– Jeden z uczniów Szkoły Podstawowej numer 8 w Świdnicy ma objawy grypopodobne i w związku z tym, że w ostatnim czasie dziecko przebywało za granicą, to skierowane zostało na specjalistyczne badania do szpitala we Wrocławiu – informuje świdnicki magistrat. Szkoła działa normalnie.

Wyniki testów będą znane najprawdopodobniej w niedzielę i wówczas podjęte zostaną decyzje dotyczące pracy placówki w przyszłym tygodniu. Jak informuje w przesłanym do mediów komunikacie świdnicki magistrat, w tej chwili nie ma powodów do paniki. Chłopiec, który trafił na badania do Wrocławia był w czasie ferii za granicą. Z naszych ustaleń wynika, że przebywał w Niemczech. Po feriach normalnie chodził do szkoły.

Zajęcia w szkole odbywają się dzisiaj zgodnie z planem. Jak informuje portal Swidnica24.pl część rodziców odbiera maluchy już teraz, nie czekając do końca dnia.

REKLAMA

Sanepid czeka na wyniki badania. Z naszych informacji wynika, że w klasie ucznia było kilka osób z podobnymi objawi. Maluchy mają być pod obserwacją służb.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 marca 2020 11:30
`