Początek końca epidemii COVID-19? Średnia dzienna to około 600 nowych zachorowań. Minister odwołuje stan epidemii

6 maja 2022 11:36. Konferencja prasowa Adama Niedzielskiego fot. Dziennik Wałbrzych

Podjąłem decyzję, żeby od 16 maja przekształcić stan epidemii w stan zagrożenia epidemicznego. Prognozy pokazują, że epidemia przechodzi w endemię – mówi Adam Niedzielski, minister zdrowia. Średnia, dzienna liczba zachorowań w ostatnich tygodniach na COVID-19 utrzymywała się w okolicach 600 osób.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, obecnie liczba hospitalizowanych osób z powodu COVID-19 waha się w okolicach 1100 osób.

Według lekarzy nie są to już jednak tak ostre przypadki, jak w przypadku mutacji Delta. Hospitalizacje są też znacznie krótsze – informuje resort na TT.

REKLAMA

Obecne zmiany, dotyczące przejścia ze stanu epidemii do monitorowania sytuacji epidemicznej nie oznacza jednak, że zagrożenia nie ma. Służby obserwują sytuację na świecie, szczególnie w Chinach, pracują także nad prognozami dotyczącymi jesieni.

Przypomnijmy, stan epidemii wprowadzono w Polsce w marcu 2020 roku. W połowie marca informowaliśmy o pierwszych zachorowaniach w Wałbrzychu.

Z danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia 4 maja wynika, że od początku pandemii w Polsce na COVID-19 zachorowało blisko 6 mln osób. Zmarło 116 070.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 maja 2022 11:36
`