Pociągiem z Wałbrzycha do Wrocławia w 70 minut. Zakończył się remont ostatniego odcinka torowiska na tej trasie

19 października 2015 16:00. źródło: Wikipedia

Tematy: 


18 października zakończył się kolejny etap remontu wiaduktów nad ulicą Grabiszyńską we Wrocławiu. Przejazd pomiędzy Wrocławiem Głównym a posterunkiem Grabiszyn będzie możliwy już po dwóch torach. Równocześnie zostanie wznowiony ruch na łącznicy w kierunku Wałbrzycha, w związku z czym nie będzie już konieczności wykorzystywania objazdu przez Wrocław Gądów. Wszystkie pociągi pojadą przez przystanek Wrocław Grabiszyn, zlokalizowany nieopodal skrzyżowania ulic Grabiszyńskiej i Hallera.

Dla pasażerów oznacza to przede wszystkim podróż krótszą o 10 minut, a dla osób dojeżdżających pociągami do pracy – możliwość wstawania 10 minut później. Skrócenie czasu przejazdu to jednak nie wszystko – oddanie do użytku drugiego toru znacząco zwiększy przepustowość. Zmniejszy się zatem liczba i skutki zakłóceń, które na linię jeleniogórską wprowadzały opóźnione pociągi z innych rejonów Polski.

Możliwe stanie się też przywrócenie kursowania pociągów, które musiały być zawieszone lub odwołane na czas remontu. Wróci zatem pociąg przyjeżdżający z Wrocławia do Wałbrzycha przed godziną 8 a następnie powracający do Wrocławia na 10. Ostatnie w dobie połączenie do Jeleniej Góry (odjazd z Wrocławia o 21:10, Wałbrzycha Miasto o 22:18) przez cały tydzień będzie realizowane bez przesiadki.

Podsumowując – od 18 października czas jazdy z Wałbrzycha Miasto do Wrocławia spada do około 1 godziny i 10 minut. Tyle samo trwać będzie podróż z Wałbrzycha do Jeleniej Góry. Dodatkowo, trzeba podkreślić, że prace w torach będą kontynuowane – w związku z czym kolejne rozkłady jazdy powinny przynieść kolejne skrócenia czasu podróży.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 października 2015 16:00
`