Pociągiem do Świdnicy z Wrocławia przez Sobótkę nie w tym roku. Otwarcie trasy dla ruchu pasażerskiego… przesunięto

8 listopada 2021 16:43. Przejazd kolejowy na DK35 pomiędzy Marcinowicami a Pszennem. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

To miał być kolejowy, grudniowy hit na Dolnym Śląsku. Kolej wielokrotnie zapewniała, że w połowie grudnia pociągi pasażerskie ruszą na trasę z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy. Jak informuje Radio Wrocław, tak się jednak nie stanie. Planowane na 12 grudnia uruchomienie trasy przesunięto na… przyszły rok.

Jeszcze w sierpniu kolejarze informowali, że już w grudniu, po ponad 20 latach pasażerowie pojadą koleją pod Ślężę. Rewitalizacja trasy kosztuje ponad 200 milionów złotych. Cały odcinek liczy blisko sześćdziesiąt kilometrów. Przebudowywanych jest kilkanaście przystanków kolejowych, a we Wrocławiu pojawiły się dwa nowe.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku na trasie Sobótka Zachodnia – Świdnica pojawiły się pociągi towarowe, wożące kruszywo z okolic Sobótki. Wznowienie ruchu pasażerskiego, zapowiadane na grudzień miało być kolejowym hitem na koniec roku. Otwarcia trasy jednak nie będzie, a jak informuje Radio Wrocław, wznowienie kursów pasażerskich przełożono na pierwszy kwartał przyszłego roku.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 listopada 2021 16:43
`