Punkty PFRON w terenie - powiat wałbrzyski

Pociągiem do Świdnicy z Wrocławia przez Sobótkę nie w tym roku. Otwarcie trasy dla ruchu pasażerskiego… przesunięto

8 listopada 2021 16:43. Przejazd kolejowy na DK35 pomiędzy Marcinowicami a Pszennem. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

To miał być kolejowy, grudniowy hit na Dolnym Śląsku. Kolej wielokrotnie zapewniała, że w połowie grudnia pociągi pasażerskie ruszą na trasę z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy. Jak informuje Radio Wrocław, tak się jednak nie stanie. Planowane na 12 grudnia uruchomienie trasy przesunięto na… przyszły rok.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jeszcze w sierpniu kolejarze informowali, że już w grudniu, po ponad 20 latach pasażerowie pojadą koleją pod Ślężę. Rewitalizacja trasy kosztuje ponad 200 milionów złotych. Cały odcinek liczy blisko sześćdziesiąt kilometrów. Przebudowywanych jest kilkanaście przystanków kolejowych, a we Wrocławiu pojawiły się dwa nowe.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku na trasie Sobótka Zachodnia – Świdnica pojawiły się pociągi towarowe, wożące kruszywo z okolic Sobótki. Wznowienie ruchu pasażerskiego, zapowiadane na grudzień miało być kolejowym hitem na koniec roku. Otwarcia trasy jednak nie będzie, a jak informuje Radio Wrocław, wznowienie kursów pasażerskich przełożono na pierwszy kwartał przyszłego roku.

REKLAMA
Punkty PFRON w terenie - powiat wałbrzyski

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 listopada 2021 16:43
`