Dodano: 13 listopada 2023 13:09

Po trzech miesiącach wałbrzyskie „cudowne źródło” do naprawy. Wodociągi rozpoczęły prace przy ulicy Wrocławskiej

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Po trzech miesiącach od wystąpienia uszkodzenia wałbrzyskie Wodociągi rozpoczęły naprawę awarii magistrali wodnej, przebiegającej pod ulicą Wrocławską. W poniedziałek rano pojawili się tam pracownicy.

Według informacji, jakich udzieliły nam Wodociągi awaria jest poważna, dotyczy magistrali o średnicy 500 mm dostarczającej wodę do części zakładów działających  w wałbrzyskiej strefie przemysłowej. Jej naprawa polega ma na wprowadzeniu do części wodociągu, przebiegającego pod ulicą wrocławską rury o mniejszej średnicy i połączeniu jej z 500 mm magistralą specjalnymi kołnierzami. Pozwoli to nie rozkopywać ulicy Wrocławskiej i zapewnić tylko krótkotrwałą przerwę w dostawach wody do fabryk w strefie. Naprawa ma być prowadzona środkami własnymi wodociągów i kosztować około 70 tysięcy złotych.

Przypomnijmy. Pierwsze informacje o wodzie lejącej się po chodniku przy ulicy Wrocławskiej, na wysokości restauracji McDonald’s podawaliśmy już na początku września tego roku. Od kilku tygodni informowali nas o tym mieszkańcy. Awarię i jej ewentualne konsekwencje opisywaliśmy już we wrześniu. Nasze nieoficjalne informacje chcieliśmy potwierdzić w wałbrzyskich Wodociągach. Spółka ociągała się z odpowiedzią. Ostatecznie po kilku tygodniach dostaliśmy odpowiedź w dużej części potwierdzającą nasze nieoficjalne informacje. Spółka nie chciała oszacować wielkości strat wynikających z trwającej niemal trzy miesiące awarii. Według naszych informacji wodę, jaka wyciekła z uszkodzonego wodociągu można liczyć w już kilku dużych basenach pływackich.

REKLAMA

ul. Wrocławska fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

ul. Wrocławska fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także