Po skandalu ze striptizem wice burmistrz Boguszowa-Gorc rezygnuje z członkostwa w partii

19 marca 2019 15:23. Źródło: FB/Sebastian Drapała

Tematy: 


Sebastian Drapała pełniący funkcję zastępcy burmistrza Boguszowa-Gorc zawiesił  członkostwo w partii Jarosława Gowina “Porozumienie”. Poinformował o tym wpisem na swoim profilu facebookowym.

Rezygnacja Drapały to pokłosie tegorocznego Babskiego Combra, którego przebieg opisała Gazeta Wyborcza. Podczas imprezy zorganizowanej w miejskim Centrum Kultury miał się pojawić striptizer, a członkini zarządu powiatu Wałbrzyskiego miała występować w stroju zakonnicy.

Zarząd Gminy początkowo bagatelizował doniesienia Wyborczej, nazywając męski stritiz “przedstawieniem artystycznym”. W swoim piśmie Drapała nazywa zamieszanie w koło feralnej imprezy “manipulacją i działaniami przeciwników politycznych, starających się o odzyskanie władzy w gminie Boguszów-Gorce”.

Tymczasem Sąd Okręgowy w Świdnicy przychylił się do wniosku prokuratury o przedłużenie o kolejne 3 miesiące aresztu dla burmistrza Boguszowa-Gorc Jacka C., któremu do dotychczasowych zarzutów przyjęcia korzyści majątkowych prokuratura dołożyła kolejne, w tym narażenie gminy na straty w wysokości conajmniej 4 milionów złotych.

 

Komentarze

Dodano: 19 marca 2019 15:23
Pozostałe informacje
© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015