Po neurochirurgii problemy na ortopedii. Medycy z wałbrzyskiego szpitala na kwarantannie

6 czerwca 2020 21:00. Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Do odwołania wstrzymana została praca na oddziale ortopedii Specjalistycznego Szpitala imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. Jak udało nam się dowiedzieć, u jednego z pracowników badanie na obecność koronawirusa dało pozytywny wynik. W poniedziałek test ma być powtórzony.

Z naszych informacji wynika, że pracownicy oddziału zostali skierowani na kwarantannę. U jednej osoby badanie na obecność koronawirusa dało pozytywny wynik. U pozostałych – ujemny. W poniedziałek testy mają być powtórzone. Oddział ortopedii został zamknięty, bo nie ma kim go obsadzić.

To druga taka sytuacja w szpitalu w Wałbrzychu. Kilka tygodni temu zawieszono pracę neurochirurgii po tym, jak u jednego z lekarzy pełniących dyżury wykryto koronawirusa. Oddział był zawieszony przez kilka tygodni, dopiero w ostatnich dniach częściowo wznowiono jego pracę.

REKLAMA

Jak informuje marszałek województwa dolnośląskiego, w wałbrzyskim szpitalu na oddziale poświęconym chorym z koronawirusem lub podejrzeniem zakażeniem przebywa 39 pacjentów, 38 z pozytywnym wynikiem.

Na Dolnym Śląsku do dziś potwierdzono 2700 przypadków zakażenia koronawirusem. Ponad 1700 osób wyleczono. W tej chwili z powodu zakażenia hospitalizowanych jest blisko 270 osób.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 czerwca 2020 21:00
`