Po neurochirurgii problemy na ortopedii. Medycy z wałbrzyskiego szpitala na kwarantannie

6 czerwca 2020 21:00. Szpital im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Do odwołania wstrzymana została praca na oddziale ortopedii Specjalistycznego Szpitala imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. Jak udało nam się dowiedzieć, u jednego z pracowników badanie na obecność koronawirusa dało pozytywny wynik. W poniedziałek test ma być powtórzony.

Z naszych informacji wynika, że pracownicy oddziału zostali skierowani na kwarantannę. U jednej osoby badanie na obecność koronawirusa dało pozytywny wynik. U pozostałych – ujemny. W poniedziałek testy mają być powtórzone. Oddział ortopedii został zamknięty, bo nie ma kim go obsadzić.

To druga taka sytuacja w szpitalu w Wałbrzychu. Kilka tygodni temu zawieszono pracę neurochirurgii po tym, jak u jednego z lekarzy pełniących dyżury wykryto koronawirusa. Oddział był zawieszony przez kilka tygodni, dopiero w ostatnich dniach częściowo wznowiono jego pracę.

Jak informuje marszałek województwa dolnośląskiego, w wałbrzyskim szpitalu na oddziale poświęconym chorym z koronawirusem lub podejrzeniem zakażeniem przebywa 39 pacjentów, 38 z pozytywnym wynikiem.

Na Dolnym Śląsku do dziś potwierdzono 2700 przypadków zakażenia koronawirusem. Ponad 1700 osób wyleczono. W tej chwili z powodu zakażenia hospitalizowanych jest blisko 270 osób.

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 6 czerwca 2020 21:00
`