Po majówce rząd otwiera żłobki, przedszkola, muzea, galerie, galerie handlowe i hotele

29 kwietnia 2020 10:31. Muzeum Porcelany. Eksponaty i wnętrza. fot. archiwalna, Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Otwieramy gospodarkę, ale nie luzujemy reguł bezpieczeństwa społecznego. Pamiętajmy z domu wychodzimy w życiowo niezbędnych sprawach – mówi Mateusz Morawiecki. Od szóstego maja mają być otwarte żłobki i przedszkola. Od 4 mają mogą działać hotele i miejsca noclegowe.

Musimy działać ostrożnie i elastycznie. Czasami przyspieszamy luzowanie obostrzeń, czasami jest potrzebny krok wstecz – przyznaje Morawiecki.

Premier podkreślił, że decyzja o otwarciu hoteli nie jest przypadkowa, chodzi bowiem o to, aby w czasie majówki nie doszło do masowego grupowania się osób.

REKLAMA

Po majowym weekendzie prace wznowią także galerie handlowe. Mają działać w nowym reżimie sanitarnym, zgodnie, z którym na piętnaście metrów kwadratowych może przebywać jedna osoba.

Od 4 maja będą możliwe także zabiegi rehabilitacyjne. Otwarte mają być także instytucje kulturalne, muzea, galerie czy biblioteki.

Kolejne decyzje dotyczące luzowania obostrzeń mają być ogłaszane co dwa tygodnie. Mają dotyczyć między innymi otwarcia restauracji czy gabinetów fryzjerskich.

Mateusz Morawiecki przekonywał, że dziś mamy prawdopodobnie do czynienia z pierwszym dniem, w którym liczba ozdrowieńców będzie większa niż liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 kwietnia 2020 10:31
`