Po decyzji PZPS… powtórzą mecz. Kontrowersje wokół spotkania Chełmca Wałbrzych z KS Rudziniec

13 stycznia 2023 21:39. Siatkówka. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Rozegrane 7 stycznia w Wałbrzychu spotkanie Chełmca Wałbrzych z drużyną KS Rudziniec będzie powtórzone. To efekt kontrowersji, które pojawiły się wokół spotkania. Decyzję w tej sprawie podjął wydział rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Spotkanie, zakończone zwycięstwem Chełmca Wałbrzych, zostanie powtórzone 18 marca.

Protest w sprawie spotkania z 7 stycznia wniósł Klub Sportowy Rudziniec. Klub domagał się weryfikacji wyniku meczu z drużyną KPS Chełmiec Wałbrzych. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3 do 2 dla wałbrzyskiego klubu.

W czasie postępowania w tej sprawie ustalono, że w pierwszym secie przy stanie 4:8 jeden z sędziów przyznał punkty dla drużyny gospodarzy, jednak w protokole meczowym zespołowi gości przyznano dwa punkty. Zamiast wyniku 5:8, widniał wynik 6:8.

REKLAMA

W konsekwencji, pierwszy set został błędnie uznany za zakończony (rzeczywisty stan 24:22), a zatem cały mecz należy uznać za niezakończony. Drużyna KPS Chełmiec Wałbrzych wygrał bowiem jedynie dwa sety – czytamy w decyzji PZPS.

Ostatecznie podjęto decyzję o… powtórce spotkania.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 stycznia 2023 21:39
`