Dodano: 15 kwietnia 2023 15:30

Platforma widokowa na Gomólniku. Nowa atrakcja w pobliżu Głuszycy na ukończeniu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kończą się prace przy budowie nowej atrakcji turystycznej w okolicach Głuszycy. Platforma widokowa na Gomólniku jest już na ukończeniu, a turyści będą mogli z niej korzystać prawdopodobnie już od majówki.

Na szczycie znajdują się skałki, które do tej pory cieszyły się już sporą popularnością wśród pieszych turystów. By poprawić bezpieczeństwo osób, spacerujących w tym rejonie pojawił się pomysł budowy platformy widokowej.

Ta, jak żartują ci, którzy już widzieli nową atrakcję, jakby spodek wylądował na szczycie. Platforma jest bardzo charakterystyczna, ma okrągły kształt i znajduje się na niej ławka, na której można usiąść i podziwiać piękne widoki.

REKLAMA

Tak naprawdę widać cały region. Od zachodu widzimy Jeleniec, Rogowiec, Rybnicki Grzbiet, widzimy przy dobrej pogodzie nawet SkyTower we Wrocławiu czy Wielką Sowę. To inwestycja gminy za kwotę blisko 300 tysięcy złotych. Teren wydzierżawiono od Lasów Państwowych – przyznaje burmistrz Głuszycy, Roman Głód.

Platforma widokowa na Gomólniku ma być dostępna dla turystów od majówki – zapewnia burmistrz Głuszycy. Niewątpliwie nowa atrakcja ma szansę stać się jedną z popularniejszych ze względu na widoki. Wejście na szczyt można zacząć od strony miejscowego łowiska pstrąga, a na punkt prowadzą szlaki o różnym stopniu trudności.

Platforma widokowa na Gomólniku. Nowa atrakcja w pobliżu Głuszycy na ukończeniu

Nowa atrakcja w pobliżu Głuszycy fot. użyczone

Nowa atrakcja w pobliżu Głuszycy fot. użyczone

fot. użyczone

Platforma widokowa na Gomólniku. Nowa atrakcja w pobliżu Głuszycy na ukończeniu

Platforma widokowa na Gomólniku. Nowa atrakcja w pobliżu Głuszycy fot. użyczone

 

**

Dziennik.Walbrzych.pl to wałbrzyski serwis informacyjny. Codziennie publikujemy najważniejsze wiadomości lokalne i regionalne, relacje z wydarzeń kulturalnych i sportowych oraz artykuły na temat życia społecznego i gospodarczego. Relacjonujemy najważniejsze wydarzenia z całego Dolnego Śląska.

Zapewniamy naszym czytelnikom rzetelne i profesjonalne dziennikarstwo oraz szeroki wachlarz treści dostosowanych do ich zainteresowań i potrzeb.

Na sygnały od mieszkańców Wałbrzycha i regionu czekamy pod adresem redakcja@dziennik.walbrzych.pl oraz na messangerze na oficjalnym fanepag`u https://www.facebook.com/dziennikwalbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także