Plany budowy sztucznego lodowiska odłożone na półkę

28 listopada 2017 15:34. Grafika informacyjna. Źródło: Shutterstock

Tematy: 


W sporo cierpliwości muszą uzbroić się wszyscy ci, którzy w Wałbrzychu czekają na budowę sztucznego lodowiska. Spółka Aqua Zdrój nie otrzymała dofinansowania na budowę tego obiektu, o które ubiegała się w Ministerstwie Sportu.

Hala ze sztucznie mrożoną taflą miała powstać w miejscu górnego parkingu przy obecnej hali Aqua Zdroju. Koszt jej budowy szacowany jest na ok. 7 mln złotych, przy czym z Ministerstwa Sportu pochodzić miało ok. 30% wartości inwestycji, czyli nieco ponad 2 mln złotych. Reszta miała być zaspokojona z budżetu gminy i środków własnych lub pozyskanych przez spółkę. Odmowa Ministerstwa wstrzymuje plany budowy hali.

O tym jak duże zainteresowanie budzi tego typu obiekt wiedzą wszyscy, którzy odwiedzają lodowisko w Świdnicy. Jedyne w regionie, czynne od końca października do początku maja dosłownie pęka w szwach. Niemały procent jego użytkowników stanowią wałbrzyszanie.

REKLAMA

Miłośnicy łyżew muszą się więc uzbroić się więc w cierpliwość i w dalszym ciągu korzystać z lodowiska świdnickiego, mając nadzieję na to, że być może w 2018 roku spółce Aqua Zdrój uda się pozyskać środki na budowę nowoczesnego, przestronnego i czynnego niemal cały rok stadionu lodowego przy ulicy Ratuszowej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 listopada 2017 15:34
`