Płaciła cudzą kartą. Grozi jej dziesięcioletnia odsiadka

22 lutego 2018 13:13. Fotografia ilustracyjna. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


W zeszłym tygodniu 22-letnia wałbrzyszanka robiąc zakupy w jednym z marketów Przez nieuwagę pozostawiła kartę płatnicza w terminalu. Pracownik sklepu przekazał ją kierownikowi, a ten schował do sejfu. O zdarzeniu wiedziała jednak inna z pracownic, która wykorzystując nadarzającą się okazję spisała dane znajdujące się na karcie płatniczej i przez następne 3 dni dokonała szesnastokrotnie transakcji internetowych z wykorzystaniem ukradzionych informacji. Wyłudziła w ten sposób 650 zł

Właścicielka karty dopiero po kilku dniach zorientowała się, że na jej koncie brakuje środków. Wtedy zgłosiła sprawę policjantom. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego w szybko ustalili sprawcę przestępstwa. 32-letnia wałbrzyszanka została zatrzymana 20 lutego bm. około godziny 11:00 w miejscu zamieszkania, przy ul. Niepodległości w Wałbrzychu.

Kobieta przyznała się do popełnionego czynu i złożyła wyjaśnienia. Za kradzież z włamaniem na konto bankowe stanie teraz przed sądem. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 10.

REKLAMA

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 lutego 2018 13:13
`