Plac Grunwaldzki i Słowackiego zazielenią się jak przed wojną

Plac Grunwaldzki i ulica Słowackiego zazielenią się jak przed wojną. Przynajmniej w założeniach. Przy głównych ulicach śródmieścia Wałbrzycha pojawią się dziesiątki drzew.

Budowa zachodniej obwodnicy Wałbrzycha jeszcze się nie zakończyła, a  już pojawiają się kolejne informacje o remontach w centrum Wałbrzycha. Prezydent Roman Szełemej zapowiedział gruntowną przebudowę i reorganizację placu Grunwaldzkiego czyli skrzyżowania ulic Słowackiego, Alei Wyzwolenia, Chrobrego i Schmidta. Swój wygląd zmienić ma też otoczenie ulicy Słowackiego.

Prezydent nie zdradza jak duże zmiany zajść mają na placu Grunwaldzkim. Chylając jednak rąbka tajemnicy zdradził naszemu reporterowi, że podobnie jak wzdłuż ulicy Słowackiego pojawić się mają dziesiątki nowo nasadzonych drzew.

REKLAMA

– Wracamy do dobrych, sprawdzonych, przedwojennych rozwiązań, kiedy wzdłuż większości wałbrzyskich ulic rosły drzewa. Wracamy do tego pomysłu, prowadzimy nasadzenia od kilku lat, budujemy parki kieszonkowe. – powiedział prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Prezydent zapewnił, że nie toczą się rozmowy o wyłączeniu nawet części ulicy Słowackiego z ruchu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 lipca 2021 15:11
`