„PKS” połączy Szczawno-Zdrój z Mieroszowem czy Kamienną Góra?

9 września 2019 11:33. fot. ilustracyjne/ Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Nowe połączenia miały by powstać w ramach rządowego funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Powiat Wałbrzyski zainteresowany jest trzema trasami. Ich obsługą zajął by się PKS Kamienna Góra.

Rozmowy w tej sprawie trwają z samorządowcami z Czarnego Boru, Mieroszowa, Boguszowa-Gorc, Starych Bogaczowic i Szczawna-Zdroju. To w tych miejscowościach, zdaniem powiatowych urzędników, wykluczenie komunikacyjne jest największe.

Urzędnicy myślą o uruchomieniu trzech linii. Z Kamiennej Góry przez Jaczków w kierunku Gostkowa, Nowych Bogaczowic, Starych Bogaczowic, Chwaliszowa, Cieszowa i na końcu Szczawna-Zdroju. Druga linia miała by prowadzić z Kamiennej Góry do Mieroszowa i dalej Boguszowa-Gorc. Ostatnia propozycja to połączenie Czarnego Boru i Grząd z Boguszowem, Wałbrzychem i Szczawnem-Zdrój.

REKLAMA

W tej chwili pracownicy PKSu Kamienna Góra mają wyliczyć długość poszczególnych tras i koszty ich prowadzenia. Na tej podstawie mają być podjęte decyzje dotyczące ilości kursów. Koncepcję, by skorzystać z rządowych pieniędzy trzeba przygotować do końca października.

Kursy mają być współfinansowane przez każdą ze stron. Powiat Wałbrzyski ma dołożyć złotówkę do każdego kilometra, tyle samo mają dać samorządy i złotówka ma pochodzić także z rządowego funduszu. PKS Kamienna Góra otrzyma zatem trzy złote za każdy kilometr, brakującą kwotę musi pozyskać z biletów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 września 2019 11:33
`