PiS straci Dolny Śląsk? Jednym z architektów odsunięcia partii od władzy ma być Roman Szełemej

8 grudnia 2022 21:08. Infografika. Roman Szełemej / Cezary Przybylski / Beata Moskal-Słaniewska. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

To działacze Ruchu Samorządowego „Tak! Dla Polski” mają stać za próbą zmiany władzy w dolnośląskim sejmiku – informuje onet.pl. W stworzenie nowej siły, która będzie miała wpływ na władzę regionu poza Romanem Szełemejem, prezydentem Wałbrzycha mają być zaangażowani Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia i Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. Z ustaleń onet.pl wynika, że samorządowcy chcą przeciągnąć na swoją stronę co najmniej dwóch radnych sejmiku,

Serwis informuje jednak, że choć w sejmiku może powstać nowa większość, to może się okazać, że będzie ona zbyt słaba, aby odwołać marszałka województwa dolnośląskiego.

Dziś w sejmiku Prawo i Sprawiedliwość rządzi z Bezpartyjnymi Samorządowcami.

O tym, czy uda się przewrót w dolnośląskim sejmiku przekonamy się najbliższy czwartek, gdy zaplanowano sesję. Tymczasem dziś władze regionu, w tym marszałek Cezary Przybylski z Bezpartyjnych Samorządowców, wspólnie z politykami Prawa i Sprawiedliwości, między innymi Michałem Dworczykiem oraz Beatą Moskal-Słaniewską, prezydent Świdnicy, która jest także członkiem zarządu Ruchu Samorządowego Tak! Dla Polski pojawili się na jednej konferencji prasowej w sprawie funduszu unijnych dla Polski w nowej perspektywie.

Dodano: 8 grudnia 2022 21:08
 • Hhh pisze:

  Co za brednie.

 • Marcin Adam SrajDewicz pisze:

  Chcą nas pozbawić koryta ? Chyba wam się nie uda za ciency jesteście.

 • wal pisze:

  A może warto wrócić Panie Doktorze do źródeł, tj do medycyny? Władz Panu zawróciła w głowie i to totalnie. Nie rodzina, nawet nie pieniądze tylko WŁADZA opanowała Pana umysłem.

 • Wista pisze:

  Najpierw śląskie, później karkonoskie zaraz dolnośląskie a później cala Polska!!! Troliki zbierajcie chrust bo jak jarucha pójdzie siedzieć razem z Antonim smoleńskim skończy się kasa na szczycie!!! Najlepsze info przed świętami brawo Polska!!!

 • Swierzawski pisze:

  Cezary Przybylski,kila lat temu,wydawał się być ;rzeczowym; politykiem; aż nagle,;zawiało; gościa .Kto go uprawiczył?nie wiem,ale obecnie jest już nie tym,kim był.

 • von Braun pisze:

  Nie tibie wskazywać miejsce na ziemi,WYBITNYM osobom;Czas,żebyś zmienił okulary; Nie widzisz,że kraj stacza się w przepaść?

 • Soliter pisze:

  Szełemej przeciągnął na swoją stronę Lubińskiegom

 • Miros pisze:

  No, kasa na horyzoncie to i styl odżył. Szkoda, że w ratuszu jest rzadkim gościem.

 • Bela pisze:

  ***** *** i zbawcę narodu cymbała

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `