PiS odsłania karty. Lista kandydatów do Sejmu i Senatu

16 sierpnia 2019 13:48. Michał Dworczyk. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, listę kandydatów do Sejmu w drugim okręgu wyborczym otwiera Michał Dworczyk. Wśród szesnastu kandydatów nie brakuje osób dobrze znanych wałbrzyszanom.

To Michał Dworczyk ma być lokomotywą wałbrzyskiej listy kandydatów do Sejmu. Dworczyk od dwóch lat jest szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, od tego roku jest ministrem bez teki.

Na drugim miejscu znalazł się Ireneusz Zyska. Urodzony w Świebodzicach prawnik cztery lata temu kandydował z list Kukiz`15. W ubiegłym roku był kandydatem PiS w wyborach na prezydenta Wałbrzycha.

REKLAMA

Pozycję numer trzy zajął Wojciech Murdzek, obecny poseł PiS, a wcześniej prezydent Świdnicy. Tuż za nim jest Maciej Badora, wałbrzyski prawnik, do niedawna prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park. W tym roku Badora zajął w Sejmie miejsce Anny Zalewskiej, która dostała się do Parlamentu Europejskiego.

Wśród kandydatów jest także radna Rady Miasta w Wałbrzychu, Beata Mucha czy Marek Tarnacki, który w przeszłości był między innymi przewodniczącym Rady Powiatu Wałbrzyskiego.

Piętnaste miejsce otrzymała Renata Wierzbicka, wałbrzyska radna, a ostatnie Grzegorz Grzegorzewicz, burmistrz Jaworzyny Śląskiej.

Pełna lista kandydatów: Michał Dworczyk, Ireneusz Zyska, Wojciech Murdzek, Maciej Badora, Marcin Gwóźdź, Zuzanna Bielawska, Renata Surma, Beata Mucha, Jerzy Dec, Jarosław Węgłowski, Bogusława Szpytma, Małgorzata Greiner, Marek Tarnacki, Ewelina Szydłowska, Renata Wierzbicka, Grzegorz Grzegorzewicz.

Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości do Senatu z okręgu numer 4 obejmującego powiaty wałbrzyski, świdnicki oraz Wałbrzych jest Kamil Zieliński były wicewojewoda, a obecnie wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 sierpnia 2019 13:48
`