PiS o budowie obwodnicy: To rząd, a nie Unia Europejska finansuje odbudowę obwodnicy

16 stycznia 2017 10:46. Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej i poseł na Sejm RP Michał Dworczyk. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Podczas brifingu zorganizowanego w biurze poselskim Michała Dworczyka (PiS) omówiono działania rządu Beaty Szydło, jakie w ostatecznym rezultacie miały doprowadzić do przyznania środków na budowę zachodniej obwodnicy miasta.

Przekaz porannego spotkania był jasny: przyznanie finansowania pochodzących ze środków EU prawie 300 mln złotych to oczywisty i wyłączny sukces rządu PiS. Podkreślał obecny na spotkaniu poseł Wojciech Murdzek ze Świdnicy.

– Informacje, jakie pokazały się w mediach po ogłoszeniu wyników konkursu są nieadekwatne do rzeczywistości. Podkreślić należy, że to nie EU przyznała środki, tylko rząd PiS. Zaangażowanie GDDKiA spowodowane potrzebą gigantycznego udziału w przedsięwzięciu – prawie 50 mln zł to także gest ze strony rządu w stronę miasta, które musi zarezerwować gigantyczne środki na wkład własny w projekt. – powiedział Wojciech Murdzek

REKLAMA

Obecny na spotkaniu członek Rady Ministrów rządu Beaty Szydło, minister Jerzy Kwieciński, odpowiedzialny za ostateczne przyznanie finansowania dodał, że subregion wałbrzyski otrzymał jednorazowo większy zastrzyk gotówki niż przez cały poprzedni okres, od 2007 do 2013 roku. Akcentowano bardzo szybkie tempo i zdecydowane działania; już 9 lutego nastąpić ma podpisanie umowy na przekazanie pieniędzy pomiędzy Centrum Unijnych Projektów Transportowych a Gminą Wałbrzych.

Politycy podkreślali dbałość obecnego rządu o zrównoważony rozwój całego kraju. To właśnie ta troska miała leżeć u podstaw podjęcia decyzji o dofinansowaniu budowy, czekającej na realizację już 20 lat, zachodniej obwodnicy Wałbrzycha.

300 mln na budowę obwodnicy to nie koniec wsparcia dla subregionu wałbrzyskiego. W najbliższym czasie zostanie podpisana umowa na przekazanie 1,2 miliarda złotych na budowę obiektów związanych z ochroną przeciwpowodziową w Kotlinie Kłodzkiej.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 stycznia 2017 10:46
`