PiS może organizować marsz z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Decyzję prezydenta zakazującą wydarzenia uchylił sąd apelacyjny

10 listopada 2022 15:12.

Z wielką radością informuję, że Sąd Apelacyjny we Wrocławiu, postanowieniem które zostało przesłane przed kilkunastoma minutami , uchylił decyzję Prezydenta Miasta Wałbrzycha zakazującej I Wałbrzyskiego Marszu Niepodległości – informuje na FB Maciej Badora, pełnomocnik wałbrzyskiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości. Przypomnijmy, na marsz działacze Prawa i Sprawiedliwości zaprosili kilka dni temu. Prezydent zakazał jednak jego organizacji. W uzasadnieniu powołano się na braki formalne w dokumentach.

Na I Wałbrzyski Marsz Niepodległości Maciej Badora w mediach społecznościowych zapraszał w minioną sobotę.

Organizatorzy marszu chcieli przejść z Nowego Miasta do wałbrzyskiego Śródmieścia. W internecie opublikowano trasę marszu. W poniedziałek organizacji marszu zakazał prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. W uzasadnieniu tej decyzji poinformowano, że zakaz wydano w związku z brakami formalnymi w niezbędnej dokumentacji.

REKLAMA

Działacze PiS odwołali się od tej decyzji do sądu. Sąd pierwszej instancji utrzymał zakaz wydany przez prezydenta. To jednak nie powstrzymało organizatorów. Ci złożyli kolejne odwołanie, tym razem do Sądu Apelacyjnego. Ten, jak informuje Maciej Badora uchylił decyzję prezydenta Wałbrzycha.

Z wielką radością informuję, że Sąd Apelacyjny we Wrocławiu, postanowieniem które zostało przesłane przed kilkunastoma minutami , uchylił decyzję Prezydenta Miasta Wałbrzycha zakazującej I Wałbrzyskiego Marszu Niepodległości!!! Bardzo dziękuję wszystkim osobom w Sądach, których praca umożliwiła terminowe rozpoznanie naszego zażalenia. Takie rozstrzygnięcie Sadu przywraca elementarny ład w zakresie wolności zgromadzeń w naszym mieście. Zachęcam do radosnego, licznego udziału w Marszu.  Niech żyje Wolna Polska! – napisał na FB Maciej Badora.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 listopada 2022 15:12
`