PiS może organizować marsz z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Decyzję prezydenta zakazującą wydarzenia uchylił sąd apelacyjny

10 listopada 2022 15:12.

Z wielką radością informuję, że Sąd Apelacyjny we Wrocławiu, postanowieniem które zostało przesłane przed kilkunastoma minutami , uchylił decyzję Prezydenta Miasta Wałbrzycha zakazującej I Wałbrzyskiego Marszu Niepodległości – informuje na FB Maciej Badora, pełnomocnik wałbrzyskiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości. Przypomnijmy, na marsz działacze Prawa i Sprawiedliwości zaprosili kilka dni temu. Prezydent zakazał jednak jego organizacji. W uzasadnieniu powołano się na braki formalne w dokumentach.

Na I Wałbrzyski Marsz Niepodległości Maciej Badora w mediach społecznościowych zapraszał w minioną sobotę.

Organizatorzy marszu chcieli przejść z Nowego Miasta do wałbrzyskiego Śródmieścia. W internecie opublikowano trasę marszu. W poniedziałek organizacji marszu zakazał prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. W uzasadnieniu tej decyzji poinformowano, że zakaz wydano w związku z brakami formalnymi w niezbędnej dokumentacji.

Działacze PiS odwołali się od tej decyzji do sądu. Sąd pierwszej instancji utrzymał zakaz wydany przez prezydenta. To jednak nie powstrzymało organizatorów. Ci złożyli kolejne odwołanie, tym razem do Sądu Apelacyjnego. Ten, jak informuje Maciej Badora uchylił decyzję prezydenta Wałbrzycha.

Z wielką radością informuję, że Sąd Apelacyjny we Wrocławiu, postanowieniem które zostało przesłane przed kilkunastoma minutami , uchylił decyzję Prezydenta Miasta Wałbrzycha zakazującej I Wałbrzyskiego Marszu Niepodległości!!! Bardzo dziękuję wszystkim osobom w Sądach, których praca umożliwiła terminowe rozpoznanie naszego zażalenia. Takie rozstrzygnięcie Sadu przywraca elementarny ład w zakresie wolności zgromadzeń w naszym mieście. Zachęcam do radosnego, licznego udziału w Marszu.  Niech żyje Wolna Polska! – napisał na FB Maciej Badora.

 

 

Dodano: 10 listopada 2022 15:12
.
 • Olo pisze:

  Ciekawi mnie kto weźmie odpowiedzialność za wszystko ? Łącznie ze sprzątaniem rac i innych.

 • Polak pisze:

  Niech mi tylko zablokują przejazd, to im zrobię z tałatajstwem porządek. Chcą blokować ulice, to niech u siebie blokują pod domem.

 • czytelnik pisze:

  Normalny człowiek na rozprawę czeka pół roku jak dobrze pójdzie. Widać, że niektórzy wiedzą czyja ręka karmi. Oczywiście wytłumaczą, że takie prawo. A propos prawa jeden sąd taka decyzja drugi przeciwna. Musi co korzystają z innego prawa.

 • Hans pisze:

  Śmierć kurwom pisowskim!

 • Robert pisze:

  Precz z pisiorskimi naziolami oszolomami. Walbrzych Was nie chce! Ani Waszego marszu! Na sile sie pchaja do miasta prymitywy.

 • Obiektywy pisze:

  Dlaczego mówisz za cały Wałbrzych? i to ma być demokracja? raczej dyskryminacja!!! Niech każdy świętuje zgodnie z własnymi poglądami i uszanuje poglądy innych!!!

 • Rafał pisze:

  Pisz za siebie pajacu!!

 • Demokracja pisze:

  Dlaczego mówisz za cały Wałbrzych? i to ma być demokracja? raczej dyskryminacja!!! Niech każdy świętuje zgodnie z własnymi poglądami i uszanuje poglądy innych!!!

 • Bili Eliot pisze:

  Nazistowskie marsz jak w Warszawie. Dziwne ze co roku jest święto, a oni coś robią dziwnego i niezrozumiałego.
  Co roku idą od czerwonego kościoła idą aż do placu kościelnego. Tu nagle PiS robi sobie inne święto ? To jest coś nie teges i tu trzeba być uważnym.

 • idzd pisze:

  Fajne postanowienie sądu, takie bez uzasadnienia.

 • Poci Sprawiedliwość pisze:

  No właśnie, gdzie uzasadnienie wyroku ? Widać, że sądy mają służyć PiSowi a nie obywatelowi.

 • Wiesław pisze:

  Brawo ! Doskonała wiadomość

 • Uczestnik święta pisze:

  Przez tyle lat uczestniczę w świecie Niepodległości na Placu Kościelnym. Idziemy z kościoła Aniołów Stróżów przez rynek i na plac kościelny. Składane są kwiaty przez różnych ludzi i instytucje. NIGDY nie widziałem nikogo z PiSu. A tu nagle obudzili się z PiSu „patrioci” gdy zakaz stadionowy mają.

 • Uczestnik święta pisze:

  Przez tyle lat uczestniczę w świecie Niepodległości na Placu Kościelnym. Idziemy z kościoła Aniołów Stróżów przez rynek i na plac kościelny. Składane są kwiaty przez różnych ludzi i instytucje.
  >> NIGDY nie widziałem nikogo z PiSu. A tu nagle obudzili się z PiSu „patrioci” gdy zakaz stadionowy mają.

 • skowyt POwskich trolli pisze:

  Słychać na tym forum wycie zaplutej platfusiarni.. HAHAHA!! Idioci z Was i tyle. Sąd w takich przypadkach ma 24 h na rozpatrzenie sprawy. Decyzja Sądu słuszna. POwski Szełemej chciał zablokowac marsz bo to jego miasto??? Śmieszny chłopina z zerową wiedzą o obowiązującym prawie:)

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `