Piotr Rachwalski, były szef Kolei Dolnośląskich – prezesem Aqua Zdroju

11 marca 2019 11:09.

Tematy: 


To najbardziej zaskakująca i elektryzująca wiadomość tego roku. Piotr Rachwalski, człowiek, który wywindował Koleje Dolnośląskie na szczyt, został nowym prezesem spółki Aqua Zdrój. O fakcie poinformował dziś prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Rachwalski zastąpił na tym stanowisku odwołanego przez Radę Nadzorczą spółki, Mariusza Gawlika.

Jednocześnie poinformowano, że ze spółki odchodzi pełniący przez ponad rok funkcję wice prezesa, a po odwołaniu Mariusza Gawlika p.o. prezesa Aqua Zdroju – Rafał Wiernicki.

– Powołanie pana Piotra Rachwalskiego to kontynuacja programu zmian w funkcjonowaniu spółek miejskich o jakich informowałem już podczas kampanii wyborczej – powiedział prezydent Roman Szełemej – Jednocześnie chciałbym podziękować poprzednim prezesom firmy – Bogdanowi Stankowi, Mariuszowi Gawlikowi i Rafałowi Wiernickiemu. W ciągu 5 lat stworzyli oni obiekt, o którym Wałbrzychu dawniej nawet nie marzyliśmy.

REKLAMA

– Pierwszy etap 5 lat działalności mamy za sobą. Rozpoczynamy nowy, który został przez nas wyraźnie określony. Chcemy, żeby w tym nowym zupełnie nowym klimacie usług turystycznych i usługowych firma była nastawiona na sukces komercyjny i biznesowy – dodał prezydent.

Sam Piotr Rachwalski nie ukrywa, że przyszedł do Aqua Zdroju zarabiać pieniądze.

– Mam poprawić wynik ekonomiczny spółki i jej rozwój. Obecne wyniki finansowe nie są zadowalające ani mnie, ani tym bardziej Pana Prezydenta. Skupimy się przede wszystkim na kwestii przychodowej i wykorzystania potencjału tego gigantycznego obiektu zbudowanego z pieniędzy publicznych. – powiedział nowo powołany prezes Piotr Rachwalski – Nie jest tajemnicą, że takie obiekty w całej Polsce są deficytowe – chodzi o to, jaki ten deficyt jest duży i jak społeczeństwo jest zadowolone z jego działania

Pochodzący z Legnicy Piotr Rachwalski z przeciętnego przewoźnika regionalnego, jakim były Koleje Dolnośląskie uczynił liderem w branży. Zarządzając KD od połowy 2013 roku rozpoczął wymianę taboru, rozbudował siatkę połączeń. W planach miał wybudowanie hal serwisowych i całkowitą wymianę taboru kolejowego. Po wyborach samorządowych w 2018 roku i utworzeniu koalicji Bezpartyjnych Samorządowców z PiS został niespodziewanie odwołany ze stanowiska.

Z wykształcenia jest teoretykiem transportu, absolwentem Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, gdzie obronił pracę magisterską dot. analizy systemów transportowych powiatu wągrowieckiego, uzyskując tytuł magistra. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu transportu i logistyki na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 marca 2019 11:09
`