Pingpongiści AZS PWSZ z ogromnymi apetytami na medale

13 lipca 2016 13:57. 13.07.2016. Pingpongiści wałbrzyskiego AZS PWSZ, którzy będą reprezentowali Polskę na II Europejskich Igrzyskach Studentów: Piotr Chodorski (po lewej) oraz Tomasz Durajczyk (po prawej). Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Już w najbliższą niedzielę czterech tenisistów stołowych reprezentujących AZS PWSZ Wałbrzych wyjedzie na III Europejskie Igrzyska Studentów, które w tym roku rozgrywane będą w słonecznej Chorwacji. W Zagrzebiu pod czujnym okiem trenera Tomasza Durajczyka  naszą uczelnię reprezentowali będą: Piotr Chodorowski, Bogdan Koszyk, Robert Floras oraz Wojciech Niedźwiedzki.

Podczas igrzysk rozegrane zostaną trzy turnieje w tenisie stołowym: drużynowy, indywidualny i deblowy. W rozgrywkach w kategorii mężczyzn weźmie udział 26 drużyn z 17 krajów.  Pingpongiści jadą do Chorwacji z ogromnymi apetytami na sukces. Trener drużyny zapytany o szanse medalowe odpowiada:

Liczymy co najmniej na finałową czwórkę. – Na pytanie o najgroźniejszych rywali Durajczyk odpowiada bez wahania: Rosjanie z Jekatrynburga, zawodnicy gospodarzy i druga z drużyn reprezentujących Polskę – akademicy z Rzeszowa.

REKLAMA

To już drugi raz, kiedy sportowcy wałbrzyskiego AZS-u reprezentują nasz kraj na zawodach tej rangi. W 2012 roku w I  Europejskich Igrzyskach Studentów startowały nasze footsalistki.

Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów, na bieżąco będziemy informowali o wynikach ich występów w Chorwacji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 lipca 2016 13:57
`