PILNE! Wałbrzych w żółtej strefie. Od soboty maseczki obowiązkowe także na ulicy

8 października 2020 14:44. Mateusz Morawiecki Fot. screen Youtube

Tematy: 


Od soboty cała Polska zostanie objęta żółtą strefą obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa – ogłosił dziś premier Mateusz Morawiecki. W ten sposób rząd chce powstrzymać lawinowy wzrost zakażeń. Co to dla nas oznacza?

W weselach i innych imprezach okolicznościowych może uczestniczyć maksymalnie 75 osób. W zgromadzeniach może uczestniczyć maksymalnie 150 osób, odstęp pomiędzy poszczególnymi zgromadzeniami powinien wynosić sto metrów. W restauracjach jedna osoba ma mieć do dyspozycji cztery metry kwadratowe. Wydarzenia kulturalne mogą być organizowane z udziałem 25 procent publiczności w odniesieniu do dostępnych miejsca, w plenerze, maksymalnie do stu osób. W kinach może przebywać także 25 procent widzów na widowni.

W żółtej strefie lokale gastronomicznej mogą być otwarte tylko do dwudziestej drugiej.

REKLAMA

Co z maseczkami? Od soboty będzie obowiązek zasłaniania ust i twarzy w przestrzeni publicznej, także na wolnym powietrzu. Maseczek nie trzeba będzie nosić w lasach, parkach, zieleńcach, ogrodach botanicznych czy na plaży. Osoby, które z powodów zdrowotnych nie mogą zasłaniać ust i nosa od soboty muszą mieć odpowiednie zaświadczenie od lekarze lub dokument potwierdzający niepełnosprawność.

Rząd zapowiada także zmiany, które mają pomóc w zwiększeniu dostępności wolnych miejsc w szpitalach. Jak udało nam się dowiedzieć w Szpitalu Specjalistycznym w Wałbrzychu liczba miejsc dostępnych dla chorych na koronawirusa ma być zwiększona o dziesięć. W tej chwili przebywa tam osiemnastu pacjentów.

Dziś resort zdrowia poinformował o 4280 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. W ciągu ostatniej doby zmarło 76 osób. Mateusz Morawiecki zapowiedział, ze w sobotę poznamy kolejne decyzje, które mają pomóc w walce z epidemią.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 października 2020 14:44
`