PILNE! Wałbrzych nie trafił do czerwonej strefy. Na liście jest jednak sąsiedni powiat

15 października 2020 17:48. Infografika. Kamienna Góra. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Wałbrzych nie znalazł się na liście ponad stu pięćdziesięciu miast i powiatów, w których od soboty zaczną obowiązywać dodatkowe obostrzenia wynikające z objęcia czerwoną strefą. Na liście znalazł się jednak sąsiadujący z powiatem wałbrzyskim powiat kamiennogórski.

Lista miast i powiatów, które zostaną objęte obostrzeniami wynikające ze strefy czerwonej została ogłoszona na konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i szefa resortu zdrowia po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Znalazło się na niej ponad sto pięćdziesiąt pozycji. Na Dolnym Śląsku to powiaty kamiennogórski, głogowski, legnicki, lubiński, milicki i polkowicki.

Jednocześnie ogłoszono zaostrzenie wytycznych obowiązujących w obu strefach.

REKLAMA

Od soboty w strefie żółtej gastronomia może funkcjonować jedynie w godzinach od szóstej do dwudziestej pierwszej. Liczba pasażerów w autobusach nie może przekroczyć pięćdziesięciu procent miejsc siedzących czy trzydziestu procent wszystkich miejsc.

Od 19 października w imprezach okolicznościowych, takich jak wesela, może uczestniczyć maksymalnie 25 osób. Zgromadzenia publiczne zostały ograniczone także do 25 osób.

Od soboty zawieszona jest działalność basenów i siłowni. Uczniowie szkół średnich i wyższych przechodzą w nauczanie hybrydowe. Wydarzenia sportowe będą organizowane bez publiczności.

Jeszcze bardziej zaostrzono zasady w strefach czerwonych. W tych strefach w placówkach handlowych będzie mogło przebywać maksymalnie pięć osób na jedną kasę. W takich strefach od soboty będzie całkowity zakaz organizacji imprez okolicznościowych. Zgromadzenia publiczne możliwe będą maksymalnie do dziesięciu osób. Szkoły wyższa i średnie będą nauczać w trybie zdalnym.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 października 2020 17:48
`