W Wałbrzychu odbędzie się jeden z najważniejszych festiwali filmowych w Polsce

13 marca 2018 12:22. Konferencja informacyjna XI Festiwalu Reżserii Filmowej. n/z Jan Jędrasik, dyrektor Starej Kopalni w Wałbrzychu (L), dr Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha (Ś) i Stanisław Dzierniejko, dyreto FRF (P), fot. Jacek Zych / FORUM

Tematy: 


Dosłownie przed kilkoma minutami Arkadiusz Grudzień, rzecznik Wałbrzyskiego magistratu poinformował, że w tym roku w Wałbrzychu odbędzie się jeden z najważniejszych polskich festiwali filmowych: XI Festiwal Reżyserii Filmowej.

Impreza, która powstała i przez wiele lat odbywała się w Świdnicy w 2014 roku nie uzyskała poparcia prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej i przeniosła się do Głogowa. Tam także nie zagościła zbyt długo – zeszłoroczna edycja festiwalu odbyła się już w Jeleniej Górze. Czy Festiwal Reżyserii Filmowej na stałe zagości w Wałbrzychu? Tego i wszystkich szczegółów związanych ze świętem filmowców dowiemy się już jutro podczas konferencji prasowej poświęconej temu wydarzeniu.

Festiwal Reżyserii Filmowej to doroczne święto, gdzie zjedzie gildia reżyserów filmowych, aby obejrzeć prace kolegów i uhonorować najlepszych. W tym roku o miano laureata Grand Prix 11. FRF, konkurować będzie ośmiu reżyserów.
Ale filmy i konkurs, to nie wszystko. Zaprezentowany zostanie bardzo bogaty program artystyczny w wykonaniu znanych i lubianych aktorów, którzy zapowiedzieli już swój udział w festiwalu –  Organizatorzy zaplanowali mnóstwo spotkań, prelekcji i warsztatów. Festiwal odbędzie się w dniach 01-06 czerwca 2018 roku.

REKLAMA

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 marca 2018 12:22
`